Агрономія

Названо регіони із загрозою розвитку сажкових хвороб

сажкові хвороби

У 2022 році сажкові хвороби можуть розвиватися у посівах зернових колосових культур через наявність джерел інфекції, головним чином у насінні.

Про це йдеться у прогнозі фітосанітарного стану агроценозів України, розробленому фахівцями Держпродспоживслужби.

Фактичний рівень ураження посівів і зараженості насіння патогенами у переважній більшості перевищують допустимі норми чинного державного стандарту і є критичними, передусім для високих категорій насіннєвих посівів і насіння.

Використання насіння з таких посівів за прямим цільовим призначенням без передпосівного протруєння недопустиме.

Летюча сажка (на пшениці Ustilago tritici Pers., на ячмені – Ustilago nuda) на пшениці озимій відмічена на 0,4% обстежених площ у Херсонській, Сумській та Житомирській областях, де було уражено поодинокі рослини.

На ячмені озимому хворобу спостерігали в Дніпропетровській, Миколаївській, Вінницькій, Полтавській, Сумській, Волинській та Львівській областях на рівні 0,01-3,9% уражених колосків.

На ячмені ярому відмічено ураження летючою сажкою у Вінницькій області на 0,01% рослин. Овес уражений летючою сажкою зустрічався в Тернопільській області на 0,1% рослин.

Нагадаємо, масового розмноження саранових цього сезону не очікується. Раніше було названо регіони з найбільшою загрозою шкодочинності підгризаючих совок.