Агрономія

Масового розмноження саранових цього сезону не очікується, – прогноз

Масового розмноження саранових цього сезону не очікується, – прогноз

Поточна ситуація зі станом саранових в Україні (невисока щільність ворочок, незначне збільшення площ з ворочками саранових) свідчить, що масове розмноження цих шкідників цього сезону не відбудеться.

Про це йдеться у прогнозі фітосанітарного стану агроценозів України, розробленому фахівцями Держпродспоживслужби.

Однак, за умови сприятливих гідротермічних умов (рання дружна суха весна і початок літа з температурами вище багаторічної норми) в період відродження і розвитку личинок, можливе утворення осередків з підвищенною чисельністю саранових, зокрема пруса, у степових та деяких лісостепових областях України (Запорізька, Донецька, Херсонська та інші області).

Враховуючи потенційну небезпеку масового розвитку стадних видів 20 саранових (італійського пруса і перелітної сарани), необхідно проводити постійний моніторинг динаміки чисельності цих шкідників в областях південного та південно-східного регіонів.

У місцях резервацій перелітної азіатської сарани, за сприятливих гідротермічних умов (тепла весна з короткостроковими паводками) залишається можливість збільшення чисельності шкідника і його поширення на посіви культурних рослин.

«Постійний, і, що важливо, ранній (починаючи з квітня) моніторинг, з метою своєчасного виявлення личинок саранових, залишається головною умовою для успішного контролю чисельності і шкодочинності цих потенційно небезпечних комах», – ідеться в повідомленні.

Раніше було названо регіони з найбільшою загрозою шкодочинності підгризаючих совок.