Агрономія

Названо найефективніше комбінування сульфату амонію й аміачної селітри

дефіцит азотних добрив

Як показали результати польового досліду, схема якого передбачала різне комбінування сульфату амонію й аміачної селітри в перше та друге підживлення озимини, найефективнішим поєднанням виявилося внесення аміачної селітри по мерзлоталому ґрунту й сульфату амонію прикореневим способом, що додатково забезпечило врожай зерна 3,16 т/га з умістом сирої клейковини 23%, журнал The Ukrainian Farmer.

Заміна аміачної селітри в перше підживлення на сульфат амонію істотно зменшила врожайність і погіршила якість продукції. Вибір форми добрив для другого підживлення, навпаки, практично не позначився на врожайних і якісних показниках урожаю.

Наступного року, що характеризувався вкрай сприятливими агрометеорологічними умовами, вдалося встановити інший цікавий факт. Виявилося, що значення сірки особливо зростає в роки з оптимальними умовами вологозабезпечення за інтенсивних технологій вирощування, коли рослини забезпечують усіма потрібними макроелементами.

Зокрема, на фоні поліпшеного фосфорного живлення рослин і, відповідно, істотного зростання їхньої продуктивності спостерігався обмежувальний ефект від браку сірки. Так, застосування аміачної селітри й амофосу в нормі N103Р52 сприяло одержанню 74,5 ц/га зерна.

Унесення селітри та нітроамофоски в нормі N103Р52К52 дозволило підвищити врожайність до 75,2 ц/га. Аміачна селітра та комплексне добриво, збагачене сіркою, застосовані в  нормі N103Р52S22, забезпечили зростання врожайності до 78,3 ц/га, що на 4–5% вище за попередні варіанти.

Раніше повідомлялося, як контролювати міграцію нітратних форм азоту в ґрунті.