Агрономія

Найбільш ранньостиглий ячмінь в Україні показав добру врожайність на Півдні

Середня врожайність на Херсонщині сорту Луран селекції чеської компанії Selgen становить 50 ц/га, що є добрим результатом вирощування культури на богарі в умовах Півдня. Так, підприємство «Дніпро-А-Агро» з Нової Каховки цього року зібрало по 55 ц/га ячменю Луран.

Про це AgroTimes розповів Володимир Тишковський, засновник і керівник ПП НВФ «Тирас», яке є дистриб’ютором чеських зернових культур компанії Selgen.

«Сорт Луран – найбільш ранньостиглий ячмінь в Україні, додає він. – Цей чинник дуже важливий для південного регіону, адже сорт у критичні фази вегетації минає спеку і загалом стійкий до екстремальних умов вирощування».

Також цей сорт забезпечив добрі врожаї і в Західному регіоні – на Тернопільщині ячмінь Луран косили по 70 ц/га.

Інші сорти ячменю чеської селекції – Лестер і Лаурін, перебувають на етапі випробування та реєстрації, показали врожайність на рівні Лурану. По закінченню реєстрації, підприємство «Тирас» запропонує їх аграріям.

«Пріоритетний регіон для вирощування наших озимих ячменів – це південні області України, – додав Володимир Тишковський. – У цьому регіоні всі пропоновані нами сорти чеської селекції демонструють добрі результати в роки з різними погодними умовами».

Нагадаємо, найвища урожайність озимого ячменю – на Львівщині. Як повідомлялося, урожайність озимого ячменю в «Контінентал Фармерз Груп» на 5% перевищує планову, а в НІБУЛОНі – майже вдвічі перевищує минулорічну.