Агрономія

Конференція «День Агронома» закцентує увагу на помилках у вирощуванні соняшнику

2020 рік як ніколи показав, що у вирощуванні соняшнику необхідно чітко розуміти причинно-наслідкові зв’язки всіх агрономічних рішень, аналізувати їх і враховувати отриманий досвід у наступному сезоні. Наприклад, посіяти більше – не значить краще та вигідніше.

Про це AgroTimes розповів агроном ТОВ «Захід Агропром» (Рівненська обл.) Олег Фурманець, який виступатиме з доповіддю на конференції «День Агронома» 10 лютого в Києві.

«Якщо говорити про наш регіон, то основні помилки – це ранній посів. У цьому році по всій Україні була проблема з філодіями, що є одним із наслідків раннього посіву. Друга проблема, яку ми дуже часто бачимо, – це загущені посіви. Соняшник – дуже специфічна культура. Фермери,  не впевнені у своїй техніці, своїх агрономах, перестраховуються вищими нормами висіву і потім мають велику проблему, витрачаючи при цьому більше ресурсів, ніж необхідно», – зазначає фахівець.

За його словами, посіяти більше – не завжди є можливістю отримати кращий врожай. У вирощуванні соняшнику немає залежності між більшою густотою рослини і врожайністю, навпаки, має бути баланс і дуже тонка межа між економічною доцільністю.

«Також важливим елементом високої врожайності є правильний підбір гібриду. Адже дуже часто причиною поганих врожаїв є неправильно підібраний гібрид під конкретну технологію господарства», – додає Олег Фурманець.

Нагадаємо, конференція «День Агронома: Отримати гарантований урожай» відбудеться 10 лютого в Києві і порушить питання вибору гібридів для різних природно-кліматичних зон.