Агрономія

Мишоподібні гризуни виявлені на всіх обстежених посівах озимини на Харківщині

Мишоподібні гризуни виявлені на всіх обстежених посівах озимини на Харківщині

У Харківській області на обстежених посівах озимої пшениці та озимого ріпаку були виявлені мишоподібні гризуни за чисельності 1-2, на полях з-під соняшнику – 2,6-3, на неорних землях – 1,3-4 колонії на гектарі. Поширеність гризунів на зазначених площах склала 100%.

Про це інформує ГУ Держпродспоживслужби у Харківській області.

Зараз стримуючими чинниками розвитку мишоподібних гризунів є періодичні відлиги, ожеледі й замерзання талої води на полях і в норах. Їх подальший розвиток значною мірою визначатимуть погодні умови, зокрема, стабільна температура повітря, тривалий період без снігового покриву або ж наявність стабільного снігового покриву сприятимуть життєдіяльності гризунів.

Також надалі можлива міграція гризунів на озимі зернові колосові, озимий ріпак та багаторічні трави й збільшення чисельності на зазначених культурах.

Землекористувачам під час проведення захисних обробок посівів сільськогосподарських культур необхідно суворо дотримуватись «Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», а також регламентів та техніки безпеки.

Нагадаємо, агроном розповів про дієвий екологічний захист посівів від мишей за no-till. Як повідомлялося, до нових умов адаптувалися майже всі мишоподібні гризуни.