Агрономія

Гербіциди для захисту соняшнику слід обирати адресно під кожне поле, – думка

Гербіциди для захисту соняшнику слід обирати адресно під кожне поле, – думка
DCIM100MEDIADJI_0788.JPG

Для визначення оптимальної гербіцидної схеми захисту посівів соняшнику від бур’янів слід, насамперед, провести аналіз поля, вивчити його історію сівозміни. Від ступеня та складу забур’яненості поля визначається доцільність застосування ґрунтових чи страхових гербіцидів або їх поєднання.

Таким досвідом з AgroTimes поділився заступник головного агронома агрогрупи «Агрейн» Тарас Корнієнко.

«Прив’язка внесення гербіцидів має бути до фази розвитку бур’янів. Навіть якщо культура проявить якусь реакцію, це буде не гірше, ніж недостатній контроль бур’янів, який більш негативно вплине на урожайність, ніж тимчасові реакції рослини», – каже Тарас Корнієнко.

На чистих від бур’янів полях достатньо внесення ґрунтових гербіцидів, – наголошує фахівець. На полях, де присутні бур’яни, які важко контролювати ґрунтовими гербіцидами потрібно застосовувати страхові гербіциди. У випадку сильної забур’яненості полів комбінується використання ґрунтових та страхових гербіцидів.

«Агрогрупа «Агрейн» використовує препарати із захисту рослин відомих брендів і генеричні продукти, які себе добре зарекомендували. Залежно від типу технології, для захисту соняшнику використовуємо, здебільшого, такі препарати як Імпреза (1,0-1,2 л/га) або Євролайтинг (1,0-1,2 л/га), для класичного соняшнику використовуємо ґрунтові гербіциди Айдахо (1,5-2,5 л/га) та Сора Нет (2-3 л/га), та страхові гербіциди Геліантекс (0.05 л/га), Клевердим (0,4 л/га). У разі незадовільної дії ґрунтових та страхових гербіцидів, наприклад, через погодні умови або нестачу ґрунтової вологи, у посівах класичного соняшника здійснюємо культивацію міжрядь”, – зазначив Тарас Корнієнко.

Загалом, для отримання бажаних врожаїв насіння соняшнику в будь-якому випадку потрібно застосовувати гербіциди, обираючи їх адресно під кожне поле відповідно до видового складу бур’янів та ступеню забур’яненості.

Нагадаємо, в «Агрейн» завершили десикацію соняшнику.