Агрономія

Фермерів Кіровоградщини попереджають про істотне збільшення популяції мишей

Погодно-кліматичні умови, що склалися впродовж цієї осені на Кіровоградщині, а також достатня кормова база стимулюють активне розмноження гризунів на полях регіону. І за сприятливих умов щільність мишоподібних гризунів буде збільшуватись.

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

«Сільгоспвиробникам необхідно своєчасно обстежувати площі озимих культур, багаторічних трав та у разі виявлення 3-5 і більше жилих колоній на одному гектарі потрібно проводити захисні заходи по знищенню гризунів», – зазначають у відомстві.

Для захисту сільськогосподарських культур від гризунів застосовують біологічні та хімічні родентициди, які включені до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

«Хімічні препарати слід застосовувати обережно з обов’язковим дотриманням техніки безпеки. Альтернативою хімічному методу є безпечний для людей і довкілля біологічний метод, зокрема, використання бактоциду», – радять фахівці Держпродспоживслужби.

Це мікробіологічний родентицид, основу якого становить зерно, оброблене в лабораторних умовах бактеріями мишачого тифу, які спричиняють епізоотію серед мишоподібних гризунів. При поїданні принади гине до 95% гризунів протягом 5-14 днів. Знаходячись у тісному контакті одна з одною, миші швидко розповсюджують смертельну хворобу серед здорових особин, що підвищує ефективність застосування препарату.

Норма витрат для сільськогосподарських угідь становить 3-5 г на нору, або 1,5-2,5 кг/га в залежності від чисельності популяції мишоподібних гризунів. В складських та житлових приміщеннях – 100-200 гр на 100 кв.м.

Нагадаємо, на Запоріжжі фермери скаржаться на аномальну кількість гризунів на посівах, а також на Харківщині 100% обстежених сільгоспугідь заселяють мишоподібні гризуни.