Агрономія

Експерт розповів про особливості першого весняного догляду за озимими зерновими

Першочерговим у догляді за озиминою є інспектування посівів і визначення стратегії догляду за ними. Погода ще надає можливість провести підживлення озимої пшениці по мерзло-талому ґрунту аграріям північного-сходу країни і західних областей. Швидкий нітратний азот необхідний на слабких, не розкущених посівах.

Про це AgroTimes розповів регіональний менеджер ТОВ «ДСВ-Україна» Олександр Рибалко.

«Добре розвинені посіви також потребують азоту, задля збереження продуктивних пагонів, але в менших кількостях і з можливістю більш пізнього внесення. В обох випадках не слід нехтувати додаванням сірковмісних добрив для збалансованого засвоєння азоту», – зазначив Олександр Рибалко.

На площах, де підготовка ґрунту під посів озимих зернових через ряд факторів не була оптимальною, може спостерігатися часткове випирання кореневої системи. Такі рослини можуть пізніше (з пересиханням верхнього шару ґрунту) випадати. Частково зарадити цьому може прикотковування легкими котками при першій можливості. Боронування в такому випадку може навпаки-призвести до втрати таких рослин.

Наступним кроком у догляді за озиминою буде захист від хвороб і шкідників. Надмірно розкущені посіви гірше продуваються і освітлюються, тому на них вже бачимо ознаки септоріозу.Воротами для зараження може бути як первинне інфікування збудником борошнистої роси, так і пошкодження морозами.

Тож плануємо  фуннгіцидне «втручання» при настанні оптимальних температурних показників. Для морфолінів, імідазолів, карбаматів і квіназолінів  температрний поріг + 5 ̊С, для стробілуринів – +10 ̊С. А от із азолами доведеться чекати  температури  вище 10 ̊С. Частково допомогти в боротьбі з хворобами допоможе боронування, що забере відмерлі рештки рослин і покращить доступ сонячного проміння до рослин.

Ще однією серйозною проблемою в посівах озимих зернових останнім часом стало засмічення зимуючими злаками. І якщо донедавна це була проблема країв поля, то тепер господарства Харківщини, подекуди Дніпропетровщини і Полтавщини, можуть мати цю проблему в середині масивів озимини.

Про організацію сівозміни всі знають і все розуміють, але в теперішніх реаліях не завжди є можливість її дотримання. На допомогу можуть прийти гербіциди з класу триазолпіримідинів, фенілпіразолінів або сульфонілсечовини. Стовідсоткової результативності вони не матимуть, проте  тиск на культуру знижують значною мірою.

То ж інспектуйте свої посіви для вчасного проведення відповідних агротехнічних заходів.

ДСВ – Інновації для Вашого успіху!