Агрономія

Досвідом ефективного застосування гербіцидів на кукурудзі поділилися в «Агрейн»

Досвідом ефективного застосування гербіцидів на кукурудзі поділилися в «Агрейн»

Отримати хороші врожаї кукурудзи не завжди просто, оскільки посіви схильні до високої забур’яненості небажаною рослинністю. Бур’яни витягають вологу і поживні речовини з ґрунту, що призводить до уповільнення розвитку рослин і зниження показників врожайності в деяких випадках до 50%.

Таким досвідом з AgroTimes поділився заступник головного агронома агрогрупи «Агрейн» Тарас Корнієнко.

«Одне з найпродуктивніших рішень цієї проблеми – використання спеціальних гербіцидів для кукурудзи. Вони згубно впливають на бур’яни і дозволяють досить швидко очистити посіви кукурудзи. Проте їх доцільно застосовувати тільки при великій забур’яненості посівів і якщо інші способи застосувати неможливо. Адже неправильна обробка такими препаратами рослин може призвести не тільки до уповільнення їх зростання і розвитку, появі опіків, але і до загибелі», – зазначив Тарас Корнієнко.

Виділяють різні види цих препаратів:

  • Ґрунтові (досходові). Використовувати їх доцільно до появи проростків кукурудзи, щоб контролювати засміченість та забезпечувати корисну культуру всіма необхідними поживними речовинами. Ґрунтові гербіциди ефективно захищають від злакових (плоскуха, мишій) та дводольних (лобода, щириця, гірчиця польова) бур’янів.
  • Системні. До використання цих різновидів гербіцидів частіше вдаються у фазі 3-8 листків, щоб запобігти росту однодольних та дводольних бур’янів. Перевагою гербіцидів є їхня здатність діяти по всьому організму рослини, а не лише на поверхні листя.
  • Післясходові. Цей клас гербіцидів ефективний на ранніх етапах розвитку кукурудзи (від трьох до п’яти листків). Післясходові препарати допомагають боротися з такими бур’янами, як куряче просо, амброзія, берізка польова, полин, лобода та іншими.

«Після сходів обробляти кукурудзу необхідно в теплу, безвітряну суху погоду. Бажаний ефект від використання гербіциду проявиться лише через тиждень-півтора після обприскування. Тим не менш, протягом першої доби після застосування препарату часто вже можна спостерігати усихання та зміну кольору рослин. Тому, щоб отримати найкращий результат, необхідно чітко дотримуватись інструкції до препарату під час приготування робочого розчину, а також дотримуватися норм його внесення», – додає Тарас Корнієнко.

Раніше в «Агрейн» розповіли, як підвищити ефективність інсектицидного захисту ріпаку завдяки дронам.