Агрономія

Агроном розповів про погодні ризики для ріпаку в житомирському Поліссі

Агроном розповів про погодні ризики для ріпаку в житомирському Поліссі

У компанії «Агростем» на Житомирщині цього року ріпак із зими вийшов гарний, випадання не було, нині посіви в доброму стані. Тож якщо до жнив погода буде сприятливою, перспективи на врожай непогані.

Про це розповів головний агроном господарства Василь Пухальський в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer

Утім, досвідчений агроном обережний у своїх оцінках, бо з 15-річного досвіду вирощування ріпаку знає, як стихія в останній момент може звести нанівець річний труд аграрія.

«Були випадки, коли восени ріпак добре зійшов, добре перезимував, навесні добре розвинувся, викинув стручки, а за два тижні до збирання врожаю, коли температури стояли 35-40 градусів, а опадів не було, увесь висох. Не було маси тисячі насінин, – зазначає агроном. – Взагалі в нашому регіоні дощі випадають дуже нерівномірно, хоч загальна кількість опадів – до 600 міліметрів на рік».

За його словами, часто навесні буває так багато вологи, що в поле не можна зайти власною технікою – доводиться наймати самохідний комплекс «РОСА» для внесення добрив. Останні два роки тільки в травні випадало понад 300 міліметрів опадів, а влітку, навпаки, – сухо й спекотно.

«Ось такі погодні ризики для ріпаку. Інша проблема житомирського Полісся – весняні заморозки, які значно уповільнюють розвиток культури. Так було й два роки тому – вологи вдосталь, але через холоди ріпак погано розвивався і на момент збору врожаю був заввишки метр, хоч зазвичай в цей час сягає 1,5 м. Тому, наголошує головний агроном, для ріпаку важливо, щоб усі природні умови – вологозабезпеченість, температурний режим, тип ґрунту – були оптимальними.

Нагадаємо, вирощування ріпаку за браку вологи вимагає особливої уваги до ґрунтообробітку.