Техніка

Вирощування ріпаку за браку вологи вимагає особливої уваги до ґрунтообробітку

Господарство «Агростем» вирощує ріпак на піщаних ґрунтах, що, як відомо, погано утримують вологу. Щоб за таких умов отримати дружні сходи, застосовують глибоке розпушування та лущення стерні. Особливу увагу також приділяють сівбі.

Про це журналу The Ukrainian Farmer розповів головний агроном ТОВ «Агростем» (Житомирська обл.) Василь Пухальський.

Лущення стерні попередника (зазвичай це озима пшениця) дає позитивний результат. Його в господарстві проводять дисковими боронами Lemken Rubin одразу після збирання врожаю. Якщо є час – максимум тиждень, то чекають проростання падалиці пшениці. Якщо такої можливості немає, то через кілька днів після лущення стерні заходять у поле глибокорозпушувачем.

«Сіємо сівалками Horsch із міжряддям 20 см на глибину 2-3 см, залежно від вологості ґрунту на момент сівби,  – розповідає Василь Пухальський. – Якщо у верхніх шарах волога є, то сіємо на 2 см, щоб ріпак швидше зійшов і сходи були дружними. Якщо вологи менше, то закладаємо насіння трохи глибше, до 3 см, щоб зберегти вологу для сходів. Норми висіву коливаються. На початку посівної сіємо нормою 400 тис. насінин на гектар. Якщо посівна затягується через погодні умови, то надалі норми висіву збільшуємо до 500 тис. насінин на гектар. Тобто, фактично дотримуємося стандартних норм висіву для гібридів ріпаку».

Раніше ми повідомляли, які переваги сортів та гібридів ріпаку.