Агромаркет
Головне:
Агромаркет

В ДПС пояснили, як оподатковується орендована частка будівлі сільгосптоваровиробника

Податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, обкладається будь-який об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка, яку сільгосптоваровиробник здає в оренду.

Про це повідомляє прес-службі ГУ ДПС Дніпропетровської області.

У відомстві нагадали, що оподаткування часток будівлі сільгосвиробників регламентуютться нормами, визначеними п.п. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу України.

Відповідно до чинного законодавства, Так, відповідно до п.п. «ж» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 ПКУ не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників (юридичних та фізичних осіб), віднесені до класу «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» (код 1271) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.

Під цю класифікацію підпадають ферми ВРХ, свиноферми, вівцеферми, кролівничи та звіроферми, кінні заводи та собачі розплідники. Також під цей код кваліфікуються птахоферми та птахофабрики.

Тобто сільгосптоваровиробник (юридична та фізична особа) при здійсненні ним операцій з надання в оренду, лізинг, позичку частини будівлі, споруди, яка перебуває у його у власності та належить до класу «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» (код 1271) Класифікатора має сплачувати податок..

Нагадаємо, змінено порядок надання документів великого платника податків в електронній формі.