Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Затверджено порядок звірки відомостей щодо держреєстрації земельних ділянок

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Аби запобігти рейдерським захопленням, уряд затвердив порядок звірки відповідності відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо земельних ділянок, речові права та їх обтяження на які зареєстровано, із відомостями Державного земельного кадастру щодо наявності державної реєстрації таких земельних ділянок.

Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів України.

За словами першого заступника міністра юстиції Євгенія Горовця, до Закону від 5 грудня 2019 року №340-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству» було внесено відповідні зміни, що дозволять держреєстраторам у режимі реального часу отримувати відомості з Державного земельного кадастру про права на земельні ділянки, зареєстровані до 2013 року.

«У попередній період траплялися випадки реєстрації речових прав на земельні ділянки, відомості про які відсутні в Державному земельному кадастрі. Зважаючи на те, що держава визнає дійсність вже зареєстрованого речового права тa задля захисту прав власників земельних ділянок від можливих рейдерських захоплень, необхідно провести звірку відомостей вказаних автоматизованих систем та оприлюднити її результати», – зазначив Євгеній Горовець.

Затверджений порядок визначає процедуру здійснення Мін’юстом та Держгеокадастром разової звірки відповідності відомостей Дерреєстру. Результати звірки публікуватимуться на офіційному сайті Мін’юсту в разі, якщо відсутні офійційні записи в Держкадастрі.

«Цей механізм дозволить виключити можливість помилки державного реєстратора під час державної реєстрації речових прав на земельні ділянки», – додав Євгеній Горовець.

Нагадаємо, Держгеокадастр запровадив електронний сервіс для державної експертизи землевпорядної документації. Головні управління Держгеокадастру в областях ліквідують. Як повідомлялося, ОТГ Черкащини отримали в комунальну власність перші 10 тис. га.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ