Агромаркет

Україна може зайняти до 20% ринку біометану у ЄС

Україна може зайняти до 20% ринку біометану у ЄС

Боятися того, що в Україні спостерігатиметься перевиробництво біометану й відбудеться його перенасичення на європейському ринку, не варто. Адже ринок ЄС глибоко дефіцитний.

Про це в своїй колонці для АgroТimes розповів голова правління Громадської спілки «Біоенергетична асоціація України», член правління Європейської біоенергетичної асоціації Георгій Гелетуха.

Він розповів, що Євросоюз ухвалив політичне рішення стати кліматично нейтральним континентом до 2050 року й мінімізувати викиди парникових газів, відмовившись від спалювання викопних палив. Відповідно Європа має замістити природний газ на відновлювальні аналоги, якими є біометан, зелений водень і синтетичний відновлювальний метан. Біометан, на відміну від зеленого водню та синтетичного відновлювального метану, вже виробляється й присутній на ринку.

«Зараз у ЄС виробляють 4,2 млрд куб. м. біометану на рік, а в 2035-му поставили за мету виробляти 35  млрд куб. м. на рік. А на 2050-й рік розглядаються плани щодо виробництва 100-180 млрд куб. м. біометану на рік. Відповідно, це буде експоненційне зростання виробництва. Щоправда, там порахували, що із існуючими темпами виробництва вони відстають від планів й до 2030 року зможуть виробляти близько 20 млрд куб. м. біометану на рік. І цю нішу може зайняти Україна – там немає конкуренції й ніхто не буде перешкоджати проникненню  нашої продукції на європейські ринки. Ми оцінюємо, що до 20% ринку біометану в ЄС може зайняти Україна», – зазначив Георгій Гелетуха.

Раніше ми писали про особливості ціноутворення при експорті біометану. Також було названо собівартість виробництва біометану.