Агромаркет

Світові запаси пшениці скоротилися до 304,22 млн тонн

Напередодні виходу чергової доповіді WASDE ринок очікував на перегляд аналітиками USDA в бік скорочення рівня запасів пшениці як в Сполучених Штатах, так і в світі в цілому. Проте сподівання ринкових аналітиків виправдались лише частково.

Про що повідомила AgroTimes заступник директора ProAgro Group Марія Колесник.

Так, кінцеві запаси США не змінились порівняно із січнем і склали 836 млн бушелів або 22,76 млн тонн, а світові запаси скоротились з 313,19 до 304,22 млн тонн. Вказаний обсяг виявився меншим за нижню межу діапазону очікувань торгівлі, який було оприлюднено напередодні. Світові кінцеві запаси на 2020/21 МР було зменшено на майже 9,0 млн тонн через більш високий прогноз рівня споживання для Китаю та Індії. Попри це, вони залишаються рекордними, оскільки Китай та Індія мають відповідно 51% та 9% від їх загального обсягу.

«Скорочення запасів відбулось паралельно із збільшенням прогнозу світового виробництва пшениці в 2020/21 МР на 793 тис. до рекордних 773,44 млн тонн за рахунок більш високого виробництва в Казахстані (+1,76 млн тонн), яке частково було компенсоване його скороченням для  Аргентини (-300 тис. тонн) та Пакистану (-500 тис. тонн). Світове споживання також було підвищено на 9,8 млн до 769,3 млн тонн переважно за рахунок більш високого рівня попиту на корми для Китаю (+5 млн тонн) та продовольчого і промислового (FSI) попиту для Індії (+3,5 млн тонн)», – зауважила Марія Колесник.

Експертка зазначила, що за оцінками USDA кормове та залишкове споживання пшениці в Китаї у 2020/21 МР досягне рекордних 30,0 млн тонн і перевищить попередній рекорд 2012/13 МР, який становив 26,0 млн тонн.

За її словами, варто розуміти, що внутрішні ціни на кукурудзу в Китаї продовжують перевищувати ціни на пшеницю, що заохочує до ще більшого її використання на кормові потреби. Очікується, що індійська FSI збільшить свою потребу в пшениці на 3,5 млн до рекордних 96,5 млн тонн, оскільки обсяги державних резервів скорочуються швидше, ніж передбачалося раніше. На думку американських аналітиків це, ймовірно, стало наслідком включення продуктів з пшениці до державних програм продовольчої допомоги в Індії які запроваджені в країні з метою подолання економічних зривів, спричинених COVID-19.

Обсяг світової торгівлі було підвищено в лютому порівняно з січневим прогнозом несуттєво – до 193,14 млн тонн, переважно за рахунок Індії (+400 тис. тонн), оскільки його збільшення для Казахстану (+500 тис. тонн) та Європейського Союзу (+500 тис. тонн) було компенсоване скороченням для Аргентини (-1 млн тонн). Збільшення прогнозу європейського експорту стало можливим з огляду на його високі поточні темпи та підвищення конкурентоздатності через введення Росією своїх експортних обмежень. Зазначу, що попри ринкові очікування оцінку цьогорічних поставок пшениці з Росії залишено без змін.

«Окремо хочу ще раз звернути увагу на Китай, для якого прогноз імпорту пшениці було переглянуто в бік його підвищення на 1 млн до рекордних 10 млн тонн», – зауважила Марія Колесник.

Нагадаємо, українці скоротили площі під озимою пшеницею, а французи розширили.