Агромаркет

Світові ціни на продовольство падають 12-й місяць поспіль

Світові ціни на продовольство падають 12-й місяць поспіль

У березні базовий показник світових цін на продовольчі товари продовжив падіння, яке відзначається вже дванадцятий місяць поспіль; це було зумовлено зниженням світових котирувань зернових культур та рослинних олій.

Про це йдеться у новому звіті Продовольчої та сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (ФАО).

У березні 2023 року Індекс продовольчих цін ФАО становив 126,9 пункту, що на 2,1 відсотка нижче за рівень минулого місяця і на 20,5 відсотка нижче за його піковий показник, якого він досяг у березні 2022 року. Це відбувається під впливом сукупності таких факторів, як великі обсяги пропозиції, млявий імпортний попит та продовження дії Чорноморської зернової ініціативи.

У порівнянні з лютим Індекс цін на зернові ФАО знизився на 5,6 відсотка, а світові ціни на пшеницю впали на 7,1 відсотка, чому сприяли такі фактори, як великий урожай в Австралії, покращення стану культур у Європейському Союзі, великі обсяги поставок рф та продовження експорту Україною зі своїх чорноморських портів.

Світові ціни на кукурудзу впали на 4,6 відсотка, що частково зумовлено очікуваннями рекордного врожаю в Бразилії, а котирування рису знизилися на 3,2 відсотка у зв’язку з припущеннями щодо збиральних кампаній, що продовжуються або найближчим часом, в основних країнах-експортерах, включаючи Індію. , В’єтнам та Таїланд.

Середнє значення Індексу цін на рослинні олії ФАО було на 3,0 відсотка нижче, ніж місяцем раніше, і на 47,7 відсотка нижче за його значення за березень 2022 року, оскільки великі обсяги пропозиції та млявий імпортний попит на світових ринках сприяли зниженню котирувань соєвої, ріпакової та соняшникової олії. Це з надлишком компенсувало зростання світових цін на пальмову олію, яке було зумовлене зниженням обсягів виробництва в Південно-Східній Азії через повені та запровадження Індонезією тимчасової заборони на експорт.

«На глобальному рівні ціни впали, проте на внутрішніх ринках вони, як і раніше, дуже високі і продовжують зростати, що створює додаткові проблеми в плані продовольчої безпеки. Це зауваження особливо справедливе щодо країн, що розвиваються, – чистих імпортерів продовольства, причому ситуацію погіршує зниження курсу їх валют щодо долара США чи євро, а також зростаючий борговий тягар», – наголосив головний економіст ФАО Максимо Тореро.

Раніше ФАО презентувала Програму швидкого реагування для України.