Агромаркет

Період контрактації врожаю нового сезону зсувається в часі, - експертна оцінка

Унаслідок невиконання форвардних контрактів і тотальної посухи, відносини між учасниками ринку змінюються. Трейдерські компанії і постачальники зерна з обережністю ставляться до укладання контрактів на поставку нового врожаю.

Про це зазначила аналітик аграрних ринків Чорноморського регіону Refinitiv Світлана Малиш під час конференції «Чи є майбутнє у форвардних контрактів в Україні?».

За її словами, наразі спостерігається зміна торгових і партнерських відносин між компаніями. У першу чергу, це стосується тих виробників, які відмовилися відвантажити зерно покупцям та допустили дефолт по зерновим форвардам.

«Трейдерські компанії та експортери вже досить прискіпливо ставляться до постачальника і не такі відкриті до контрактації зерна нового врожаю» – зазначає аналітик.

Світлана Малиш зауважила, що є компанії, які виконують зобов’язання за форвардними контрактами в повному обсязі. Але навіть вони із осторогою ставляться до укладання нових контрактів.

«Лютий-березень – це період, коли раніше вже досить ефективно велася ця контрактація. Але вони відкладають цей момент, щоб зрозуміти, яка ситуація буде з врожаєм, скільки реально зможуть зібрати зерна і на що можуть розраховувати фермер або постачальник» – додає Світлана Малиш.

Тим не менш, на думку експертки, агровиробники та агрохолдинги орієнтовані на подальше використання форвардів у торгівельній політиці. Адже для них це один із інструментів хеджування із мінімізацією торгових ризиків.

Нагадаємо, ALFA Smart Agro пропонує виробникам укладати форвардні контракти. Разом з тим, Risoil заохочуватиме добросовісних виконавців форвардних контрактів.