Агромаркет

До початку відновлювальних робіт потрібно провести фото-або відеофіксацію руйнувань об’єкта

До початку відновлювальних робіт потрібно провести фото-або відеофіксацію руйнувань об’єкта

Багато хто з власників господарств, не чекаючи судового рішення й нарахування компенсації на відновлення зруйнованих об’єктів, починає самотужки та власним коштом приводити їх до ладу.

Про це АgroТimes розповів керівник департаменту з будівельно-технічної експертизи компанії «БМВС-Експерт» Олександр Шутовський.

«У цьому випадку ще до початку робіт потрібно провести фото-або відеофіксацію руйнувань, звернутися до ДСНС та Нацполіції, написати заяву до прокуратури щодо відкриття провадження, а потім братися за відновлювальні роботи й зберігати усі чеки на придбані матеріали та проведені роботи. Адже для суду потрібно мати доказову базу», – зауважив фахівець.

За його словами, ураховуючи те, що проведення будівельно-технічної експертизи займає багато часу, потрібно запросити представників місцевої влади та кількох свідків на пошкоджений об’єкт з метою видачі комісійного акту, за яким людина може претендувати на відшкодування збитків станом на певну дату. Звісно, це не буде професійна експертиза, але навіть така «комісія» зможе приблизно оцінити розмір збитків.

Нагадаємо, відшкодування збитків унаслідок війни можливо стягнути з країни-агресорки в судових інстанціях країн, у яких уже є арештовані активи рф.  Раніше ми писали, що будівельно-технічна експертиза має довести, що об`єкт не зруйнувався від віку, або вікна не побили хулігани, а що власне руйнації відбулися внаслідок ворожих обстрілів. Крім того, технічний паспорт допоможе при визначенні збитків повністю зруйнованого об’єкта.