Агромаркет

Держпродспоживслужба та Одеський національний технологічний університет активізують співробітництво у сфері безпечності харчових продуктів

Ключовий пріоритет Держпродспоживслужби – розвиток нових та удосконалення наявних сервісів електронної демократії, що є запорукою широкого доступу громадян та сумлінного бізнесу до якісних адміністративних послуг.

Про це повідомляє пресслужба Держпродспоживслужби України за результатами зустрічі заступника голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з питань цифрового розвитку, цифрової трансформації і цифровізації Сергія Захаріна з членами ректорату Одеського національного технологічного університету.

За його словами, нині понад три чверті звернень громадян надходять до Держпродспоживслужби в електронній формі.

Наступний пріоритет – розвиток електронних реєстрів, які адмініструються та використовуються Держпродспоживслужбою та її територіальними органами. Зокрема, нині активно виконуються необхідні роботи для впровадження електронних фітосанітарних сертифікатів (ePhyto), які зможуть використовуватися у багатьох країнах світу без виконання жодних додаткових формальностей.

В практиці роботи Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів використовується система «Ветконтроль», яка забезпечує побудову єдиного інформаційного простору для вирішення всього спектру задач ветеринарного контролю, що є запорукою підтримки належного рівня безпечності харчових продуктів тваринного походження.

Держпродспоживслужба внесла низку ініціатив, спрямованих на виконання законодавства щодо простежуваності харчових продуктів, але із використанням цифрових інструментів (зокрема, електронних товарно-транспортних накладних).

Президент університету Богдан Єгоров та ректорка університету Лариса Іванченкова розповіли про новітні наукові розробки, які можуть бути використані в управлінській практиці (у тому числі у сфері цифровізації сфери безпечності харчових продуктів), наголосили на високій зацікавленості у співробітництві з Держпродспоживслужбою та її територіальними органами, а також запевнили про готовність надати науково-методичну підтримку з широкого кола питань.

В цьому контексті під час засідання ректорату обговорено можливі формати майбутньої взаємодії на шляху до безумовного виконання завдань і заходів у сфері підтримки безпечності харчових продуктів, зокрема шляхом реалізації низки наукових та освітніх ініціатив.

«Важливий орієнтир цифровізації органів Держпродспоживслужби – це підвищення якості державних та адміністративних послуг, які надаються громадянам та сумлінному бізнесу. Серед ключових критеріїв – усунення бюрократичного фактора, скорочення строків розгляду документів, підвищення рівня прозорості. Ця робота є складовою виконання великого завдання щодо розбудови системи електронної демократії в нашій країні. Ми обговорили можливі формати взаємодії фахівців Держпродспоживслужби та науковців Одеського національного технологічного університету, домовились про активізацію співробітництва у сфері безпечності харчових продуктів та її цифровізації. Дуже важливо, що до вирішення актуальних завдань цифрової трансформації в Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів залучаються провідні науковці та експерти», – зазначив Сергій Захарін.

Раніше у Держпродспоживслужбі розповіли про найбільш привабливі ринки для української продукції.