Агромаркет

OTP Bank почав працювати з аграрними розписками

OTP Bank почав працювати з аграрними розписками

Донедавна серед банківських установ з аграрними розписками працював винятково «Агропросперіс Банк». З лютого 2017 року до цієї роботи долучився й OTP Bank.

Керуючий відділенням OTP Bank у Тернополі Сергій Генсьорський повідомив, що вони почали працювати за програмою «Агро-фабрика».

«Ми надаємо кредити фермерам під аграрні розписки на один рік під 21% річних, – зазначив він. – Перевагою, зокрема, є те, що в заставу ми беремо майбутній врожай без страхування, яке коштує досить дорого».

За його словами, рішення про готовність фінансувати клієнта ухвалюється протягом одного дня. Далі надається мінімальний пакет документів для оформлення аграрної розписки, і протягом семи робочих днів банк готовий надавати кошти.

«Аграрні розписки не замінять всі наявні на ринку інструменти кредитування, – зазначив керівник Проекту IFC Олексій Омеляненко. – Але вони їх можуть добре доповнити».

Він наголосив, що право видачі аграрних розписок мають винятково власники землі сільськогосподарського призначення або ті, хто на законних підставах її орендує. Причому позичальниками можуть бути як фізичні, так і юридичні особи. Кредитором же може виступати будь-яка компанія, яка працює з сільгоспвиробниками.

Довідка

Тернопільщина  – одна з чотирьох областей, де у 2016 році почали впроваджуватися аграрні розписки. Наразі проект аграрних розписок діє у восьми областях України.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!