Агромаркет

Агробізнес вкладає кошти у виробничі ресурси та удосконалення технологій

Агробізнес вкладає кошти у виробничі ресурси та удосконалення технологій

Агропідприємства після запровадження другого етапу ринку землі в переважній більшості не розглядають придбання ділянок, вкладаючи наявні кошти у виробничий ресурс.

Про це від час конференції «Ринок земель: нові гравці, виклики та перспективи» повідомив генеральний директор УКАБ Олег Хоменко.

За його словами, перед запровадженням першого етапу ринку землі усі агропідприємства розробляли окремі стратегії планування щодо придбання ділянок, на кого їх оформлюватися, проводили з цього приводу консультації з нотаріусами.

«На сьогодні горизонт планування у сільському господарстві становить максимум квартал. Відповідно стратегічні плани щодо викупу землі наразі не обговорюються й не стоять на порядку денному. Ураховуючи втрати агробізнесу, усі акумульовані кошти, які є й які залучаються, вкладають у виробничі ресурси, удосконалення технологій й адаптацію до нинішніх умов ведення аграрного бізнесу. Зокрема, багато компаній наразі інвестують у вагони, придбання балкерів, щоб стати незалежними у плані формування ціни на логістику», – зазначив Олег Хоменко.

Він уточнив, що левову частину акумульованих та кредитних ресурсів в аграріїв займає оновлення виробничих потужностей. Адже у 2022-23 році майже ніхто не оновлював парк сільгосптехніки й на сьогодні доволі важко працювати із технікою на межі граничного терміну експлуатації. До того ж до оновлення виробничих потужностей з метою їх оптимізації та автоматизації стимулює брак працівників, адже бронювання не забезпечує реальних потреб.

«Звісно, деякі компанії купують землю й потенціал ринку великий, адже землі мають великий потенціал інвестування», – додав  Олег Хоменко.

Нагадаємо, бізнес активно продає землю.