Нові машини PÖTTINGER допомагають аграріям досягати кращих результатів
Новації для прибутку
Нові машини австрійського виробника PÖTTINGER допомагають аграріям досягати кращих результатів
Надійність у всьому
Цього року компанія PÖTTINGER відсвяткувала своє 150-річчя. Ми відвідали підприємство в австрійському Гріскірхені, де у 1871 році Франц Пьоттінгер заснував власну фірму і розробив перший корморізальний механізм. З того й почалась історія успіху.
На сьогодні підприємством керує четверте покоління Пьоттінгерів, і своїм досягненням вони завдячують стратегії партнерських відносин. Напрями розвитку завжди визначаються з урахуванням потреб фермерів. Велику увагу приділяють комунікаціям із клієнтами вже під час експлуатації техніки, і це дає змогу краще зрозуміти один одного. Такий підхід можна побачити як у країнах Європи, так і в Україні. Результатом є невпинно зростання кількості користувачів техніки PÖTTINGER.
Півтори сотні років досвіду не можуть не позначитися на продукції компанії. Це як зі старим улюбленим інструментом, що надійно і звично лягає в руку, і з яким неможливо зробити щось не так. У масштабах компанії таке відчуття приходить під час екскурсії заводом — усі процеси продумано до дрібниць, значну кількість робіт виконують роботи. За збиранням машин налагоджено багаторівневий контроль, окремі вузли й агрегати перевіряють на різних стадіях виробництва, щоб на виході з цеху жодних зауважень до машини не виникало.
Взагалі відповідальність тут відчувається в усьому. У виробничих будівлях використано велику кількість дерев’яних конструкцій, які підвищують загальний рівень екологічності й теплової стабільності. Коли прийшла пандемія й австрійський уряд почав запроваджувати обмеження, у підприємстві не зупинились, а, дотримуючись установлених правил, пішли далі. Було запроваджено постійне тестування працівників, усіх, кого можливо, перевели на віддалену роботу, а також вжито додаткових заходів безпеки всередині підприємства. Це дало можливість не зупиняти виробництво впродовж карантину. І таким чином й далі виробляти машини, що замовили аграрії з всього світу.
До свого 150-річчя компанія PÖTTINGER зробила кілька подарунків клієнтам у вигляді нових моделей кормозбиральної, ґрунтообробної та посівної техніки. Крім того, було досягнуто рекордного обсягу продажів — 405 млн євро на рік і відкрито новий завод в австрійському м. Санкт-Георгені, що неподалік від основного підприємства у Гірскірхені. Це дало змогу зосередити виробництво кормозаготівельної техніки тільки в Австрії й зменшити логістичні витрати. В умовах зростання цін на матеріали таку оптимізацію насамперед відчує фермер через вартість техніки.
Сівба зернових стає зручнішою
Демонстрація новинок розпочалася із сівалок, а саме з моделі AEROSEM VT 5000. Цей 5-метровий агрегат оснащено вертикальною ґрунтовою фрезою (ротаційною бороною), за допомогою якої посівний горизонт готується до сівби. Далі колісний коток виконує зворотне ущільнення, після чого рухається висівний блок із подвійними дисковими сошниками. Активна ротаційна борона створює потрібну структуру ґрунту навіть у посушливих умовах із великою кількістю груддя. Без потреби ротаційну борону можна не застосовувати, а тільки сіяти. Колісний коток має особливий хвилястий профіль, де кожна хвиля ущільнює зону висіву перед сошником. Самі сошники розташовані зі зміщенням 30 см, щоб забезпечити вільне проходження ґрунту і рослинних решток. Передня й задня групи сошників приєднані до окремих поперечних балок, щоб забезпечувалось однакове притискне зусилля й, відповідно, витримувалась однакова глибина сівби.
Бункер для насіння й добрив загальним об’єм 2800 л розділено у співвідношенні 50 : 50, до того ж перетинку встановлено вздовж напрямку руху. У бункері підтримується підвищений тиск, що забезпечує точнішу роботу системи дозування. З кожного боку бункеру є окрема система дозування, з якої матеріал подається до загального розподільчого «грибка». Таким чином, одночасно виконується висів двох компонентів (насіння і добрива або кілька видів добрив чи насіння). З тим кожна дозувальна система працює за власною нормою, яку оператор може змінювати вручну або за картою-завданням.
Ще одна новинка — 6-метрова навісна сівалка AEROSEM 6002 FDD з фронтальним бункером і новинкою — 6-метровою ротаційною бороною LION 1002 C, що складається й у транспортному положенні не перевищує 3 м. Машина приєднується до трактора максимально близько до задніх коліс, щоб зменшити навантаження на деталі навіски. Також можливо від’єднувати сівалку — двом робітникам на це вистачить кількох хвилин. Фронтальний бункер пропонується на 1700 і 2400 л, і може розділятись у співвідношенні 40 : 60 та навпаки. У бункері також підтримується підвищений тиск, щоб покращити точність системи дозування. Агрегатується комплекс із тракторами потужністю 500 к. с., хоча за легких умов ґрунту з ним може працювати і 350-сильний трактор.
Добре відома в Україні сівалка TERRASEM також отримала низку оновлень. Її оснащено бункером під тиском, наявні моделі працюють з ежекторною системою дозування. Наразі виробник пропонує вихід оновлених моделей від 3-х до 6 м, дещо пізніше планується вихід 8і 9-метрових версій.
Конструктори приділили значну увагу точності руху агрегата: і дискова борона, і сошники для добрив і насіння мають Х-подібне розташування. Робочі органи не потребують технічного обслуговування.
Фермер може обирати між звичайною сівбою, сівбою з добривами та додатковими матеріалами, такими як мікрогранулят, сидерат або інший тип насіння. До того ж кожен із компонентів може розміщуватись на різній глибині.
Комплекс оснащується перевіреною висівною балкою із системою сошників DUAL DISC. У серійній комплектації ширина міжряддя становить 12,5 см, опційно пропонується 16,7 см.
Механічний догляд
Багато десятиліть інтенсифікація землеробства досягалась застосуванням хімічних ЗЗР. Нині ситуація змінюється, багато країн обмежують кількість пестицидів, й відповідно почався пошук альтернативних способів захисту посівів. Тому компанія Pottinger розширила модельний ряд ґрунтообробної техніки новими агрегатами для механічного догляду за рослинами: ротаційними і штригельними боронами, а також міжрядними просапними культиваторами.
Нова ротаційна борона ROTOCARE захищає врожай і не залежить від ширини міжрядь. Окрім знищення бур’янів на початкових стадіях розвитку цей агрегат може знищувати великі масиви небажаної рослинності, вносити добрива (за умови оснащення букером і розподільним пристроєм), виконувати поверхневу обробку ґрунту після збирання урожаю. Ширина захвату — в межах 6,6–12,4 м, швидкість руху — 10–30 км/год. До того ж агрегат потребує мінімального тягового зусилля і може працювати з легкими тракторами, не ущільнюючи ґрунт.
Для догляду за посівами на ранніх стадіях вегетації, а також для розподілу рослинних решток і руйнування капілярності пропонується нова штригельна борона TINECARE. Її конструкція забезпечує постійний тиск на ґрунт по всій ширині захвату. Масивна рама в поєднанні із системою регулювання дозволяють змінювати тиск на штригель у межах від 500 г до 5 кг. Робочі органи розташовані у 6 рядів і добре пропускають рослини й рештки без забивання. Робоча ширина — в межах від 6,2 до 12,2 м. Штригелі пропонуються без твердосплавних напайок, щоб їх форма лишалась округлою і культурні рослини менше травмувались.
Міжрядний просапний культиватор FLEXCARE пропонує величезну кількість варіацій обробітку. Тут можна легко змінювати практично всі налаштування й комплектувати секції будь-якими робочими органами. Положення кожного робочого органа також можна легко змінювати за допомогою спеціальної системи кріплень. Таким чином, культиватор здатен максимально відповідати кожній оброблюваній культурі. Для більшої точності обробки агрегат можна оснащувати одною або двома 2-D камерами, що визначають положення рядків. Гідравлічна система поперечного регулювання корегує положення культиватора і таким чином запобігає пошкодженню культурних рослин. Крім того, кожну секцію оснащено підіймальним гідроциліндром, щоб захищати культуру на перекриттях. Культиватори FLEXCARE доступні з робочою шириною від 4,7 до 9,0 м.
Нові рулонні прес-підбирачі IMPRESS
Свій перший рулонний прес-підбирач компанія PÖTTINGER почала виготовляти 5 років тому. За цей час було набули чималого досвіду у виробництві й отримали багато відгуків і побажань від фермерів. Починаючи з жовтня цього року, компанія запропонує оновлену лінійку рулонних прес-підбирачів, які за багатьма ознаками є найкращими на ринку.
Перевірені вузли, такі як підбирач, ротор LIFTUP та різальний механізм на 32 ножі, лишили без змін. Однак у моделях IMPRESS тиск пресування збільшили на 20%, і тепер можна отримувати міцніші й важчі рулони. Усього виробник пропонує дві моделі зі сталою камерою (IMPRESS 3130 F MASTER та 3130 F PRO), а також три моделі зі змінною камерою. За оснащенням і функціоналом моделі також сильно відрізняються: клієнт може обрати найпростішу машину для невеликих обсягів роботи або ж професійну версію, з якою можна надавати послуги впродовж усього сезону. У різних моделях діаметр рулонів може становити 1,3; 1,55 і навіть 1,85 м.
Повністю новий блок обв’язування має максимальну ширину 1,4 м. Залежно від моделі пропонується обв’язування плівкою або сіткою — залежно від того, який матеріал встановлено. Також є можливість замовити версію, де в блок обв’язування одночасно встановлюють плівку й сітку, і за потреби можна швидко обирати потрібний. Рулони з плівкою або сіткою важать більше як 50 кг, тому для їх установлення в робочий блок опційно пропонується спеціальний допоміжний пристрій.
Також серед додаткового обладнання — світлодіодне освітлення для технічного обслуговування, модуль подачі повітря під тиском для очищення машини, датчики вологості для визначення стану кормів. З моделями IMPRESS PRO пропонується новий блок керування POWER CONTROL 3.0. За бажанням можна встановити систему камер з окремим 10-дюймовим дисплеєм, куди можна одночасно виводити зображення з чотирьох камер.
Обмотування рулонів у захисну плівку також було вдосконалено: переробили натяжний, фіксувальний і відрізний пристрої. У результаті краї плівки не заважають транспортуванню й зберіганню, а між шарами плівки видаляється зайве повітря, щоб зберегти якість кормів.