Тваринництво

За аурофузарин-токсикозу знижується імунобіологічний статус птиці

Висока смертність у останній період ембріонального розвитку перепеленят спричинена порушенням ефективності антиоксидантної системи інкубаційних яєць. Під час біохімічних досліджень встановлено негативний вплив аурофузарину на вміст природних антиоксидантів у жовтку яйця.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Вірогідно знижувалася концентрація вітаміну Е: α-токоферолу – на 21,5%, g-токоферолу – на 11,74%, α-токотриенолу – на 48,01% і g-токотриенолу – на 26,26%. Уміст ретинолу падав на 22,5%, каротиноїдів  – на 8,75%.

Науковці дійшли висновку, що підвищена чутливість до перекисного окислення ліпідів могла бути і наслідком накопичення аурофузарину у жовтку та його безпосередньої участі в стимуляції перекисного окислення ліпідів, і наслідком зниження концентрації природних антиоксидантів у жовтку (вітаміну Е і каротиноїдів).

Ці дані підтвердили й дослідженням на курях.

Крім того, за аурофузарин-токсикозу підвищується активність аланінамінотрансферази, вміст ліпідів у печінці та рівень сечової кислоти в сироватці крові. До того ж цей вторинний метаболіт мікроскопічних грибів роду Fusarium знижує імунобіологічний статус організму та репродуктивних показників дорослих курей і негативно впливає на їхнє потомство.

Як повідомлялося, мікотоксини зазвичай спричиняють у птиці захворювання з прихованим перебігом.