Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Які варіанти вентиляції й очищення повітря обрати на свинофермах

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Які варіанти вентиляції й очищення повітря обрати на свинофермах

Загальноприйнятими системами очищення повітря на свинофермах є біофільтри, очисники повітря, комбіновані установки. Кожен метод має свої переваги та недоліки.

Наприклад, біофільтри добре позбавляють повітря від пилу та одорантів, проте недостатньо очищують від аміаку. Скрубери здійснюють повне очищення, однак доволі дорогі в експлуатації та вимагають постійного калібрування приладів. Класичні хімічні очисники мають достатньо переваг, але використання кислот та їхня вартість викликають сумніви.

Тому під час вибору системи очищення повітря потрібно виходити з потреб і характеристик конкретного господарства.

Доволі цікавим рішенням на користь зменшення накопичення газів в повітрі є підлогова система вентиляції свинарника. Вона набагато ефективніше відводить аміак та сірководень, не даючи їм піднятися до рівня тварин із гноєзбірних ям, зменшує неприємний запах, проста в управлінні , дозволяє швидко просушити щілинну підлогу після миття.

Серед недоліків підлогової системи – менша ефективність, як порівняти з настінною вентиляцією, за більших витрат на обладнання та монтаж. Крім того, система швидше зношується, застосовується лише взимку. Влітку через інтенсивніший повітрообмін гази можуть підійматися над підлогою до тварин. Також існує ризик підняття газів за невеликої пропускної здатності систем вентиляції.

Нагадаємо, очищення повітря на свинокомплексі покращує репутацію господарства.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!