Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Очищення повітря на свинокомплексі покращує репутацію господарства

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Очищення повітря на свинокомплексі покращує репутацію господарства

Перебування свиней у закритих приміщеннях із підвищеним вмістом шкідливих газів знижує продуктивність тварин й опірність захворюванням. Особливо це стосується аміаку та сірководню.

Від концентрації в повітрі пилу та аміаку з сірководнем зазнає збитків економіка підприємства, погіршується стан здоров’я тварин та працівників. Натомість усування неприємних запахів покращує репутацію господарства.

Аміак утворюється внаслідок розкладу азотовмісних органічних сполук, що містяться в підстилці, гної, сечі, залишках корму тощо. Велика його кількість може накопичуватися за незадовільної вентиляції та несвоєчасного прибирання гною.

Аміак концентрується в повітрі над підлогою, в зоні розташування коробів для збирання гною й сечі, добре розчиняється у воді.

Шкідлива дія цього газу на організм проявляється в тому, що аміак, розчиняючись на слизових оболонках верхніх дихальних шляхів і очей, подразнює їх і спричиняє кашель, сльозотечу і запальні процеси. Також знижується опірність організму, створюються сприятливі умови для розвитку умовно патогенної мікрофлори на слизових оболонках дихальних шляхів. Аміак, який потрапляє через легені в кров, з’єднується з гемоглобіном, що призводить до кисневого голодування організму, спричиняючи анемії.

Сірководень у тваринницьких приміщеннях утворюється за розкладання сірковмісних білкових сполук, а також виділяється з газами за концентратного типу годівлі і розладу функції травного каналу.

Сірководень може потрапляти у приміщення з гноєвих каналів, особливо в період прибирання гною, і гноєзбірників.

Вдихання повітря з невеликим вмістом сірководню спричиняє подразнення слизових оболонок дихальних шляхів, їхнє запалення, зниження бар’єрної функції й опірності до різних захворювань. Крім того, після всмоктування у кров він може спровокувати анемію у тварин.

Тривале вдихання повітря з незначним вмістом сірководню призводить до хронічного отруєння.

Зменшення концентрації газів, зниження забрудненості та запахів відпрацьованого повітря досягається комбінацією кількох заходів:

– налагодженням якісної системи вентиляції приміщень;

– впровадженням систем очищення повітря;

– менеджментом годівлі, спрямованим на зменшення виділення аміаку та одорантів.

Нагадаємо, збій у системі вентиляції на ділянці відгодівлі свиней має бути усунутий протягом півгодини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: