Тваринництво

Які технології використовують для перероблення посліду птиці на біогаз

За перероблення безпідстилкового посліду птиці на біогаз зазвичай застосовують рідкофазну технологію його анаеробної ферментації. У випадку з підстилковим послідом можливе використання і рідкофазної, і твердофазної технології.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

До пташиного посліду для оптимізації вуглецево-азотного співвідношення та збільшення виходу біогазу додають вуглевмісну органіку (кукурудзяний силос, мул очисних споруд, каналізаційних стоків тощо), відходи забою птиці або ж застосовують технології віддувки ByoFlex. Попередньо подрібнюють, змішують, гомогенізують і підігрівають сировину.

Твердофазну ферментацію підстилкового посліду здійснюють у реакторах періодичної дії з додаванням ензимів. Маса не перемішується, а зрошується рідкою фракцією, яка циркулює в замкнутій системі. В іншому технологія твердофазної ферментації істотно не відрізняється від рідкофазної.

За спалювання 1 м3 біогазу отримують близько 2 кВт⋅год електричної енергії або таку ж кількість теплової енергії.

Електричну енергію використовують для господарських потреб підприємства або ж реалізовують за «зеленим» тарифом у загальнодержавну енергосистему.

Отриману теплову енергію використовують для підігріву маси в ферментаторі, господарських потреб підприємства або у системах опалення.

Як повідомлялося, потенціал галузі птахівництва в Україні щодо виробництва біогазу становить 650-1200 млн м3.