Тваринництво

Які особливості раціонів для качок батьківського стада

Які особливості раціонів для качок батьківського стада

Основна вимога щодо годівлі качок батьківського стада – щоб до моменту несучості вони мали стандартну живу масу.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

У раціонах племінних качок протеїн тваринного походження повинен становити до 10% від загальної його кількості. Питому вагу кормів тваринного походження можна знизити, та повна відсутність протеїну тваринного походження призведе до зниження виводимості каченят.

Незважаючи на те, що качки перетравлюють клітковину краще, ніж кури, її загальний рівень не повинен перевищувати 7%.

Найефективніше застосовувати повнораціонні комбікорми, їх роздають двічі на добу. На фермах, де батьківське стадо комплектується двічі на рік, птицю годують комбінованим способом: качкам згодовують до 45% зернових сухих кормів і до 55% кормосумішей, до складу яких входять зелена маса, коренебульбоплоди, комбінований силос та інші корми.

За 2-3 тижні до початку яйцекладки качок годують раціонами для продуктивного періоду. До того ж дають повнораціонні комбікорми або вологі кормосуміші, до складу яких додають рибний фарш, сухе знежирене молоко, трав’яне борошно, соковиті корми (які замішують на обраті, сироватці або воді). У мішанку додають необхідну кількість макро- і мікроелементів, вітамінів та інших біологічно активних речовин.

У годівлі качок батьківського стада застосовують і сухий, і комбінований тип годівлі.

Найраціональніше годувати дорослих качок гранульованим кормом. Гранули мають бути діаметром 5-6 мм і завдовжки 8-10 мм.

Фронт годівлі комбікормами – 3 см на голову, за комбінованого типу – 10 см. У середньому качкам пекінської породи потрібно 240 г на голову повнораціонного комбікорму на добу, качкам м’ясних кросів і мускусним – 270 г.

У цей період птицю годують тричі на день: вранці та в обід – вологими мішанками, а на ніч – цілим зерном.

У зимовий період качкам батьківського стада дають комбінований силос із моркви, капусти, гарбуза і коренеплодів, що містять мало клітковини. Добрі результати дає згодовування комбінованого силосу з моркви (60-70%), зеленої маси сіяних трав, кукурудзи, капустяного листя (20-30%) і трав’яного борошна (10%). 20 г на голову на добу такого силосу покращує інкубаційні якості яєць, підвищує несучість качок і життєздатність молодняку.

Замінюючи частину комбікормів соковитими кормами і силосом, необхідно зберігати поживність раціонів, відповідну високій продуктивності. Качки потребують доброякісної води, до якої вони повинні мати постійний доступ. Середня їхня потреба у воді – 1,65 л на голову, фронт напування – 3 см.

Рагіше ми писали, як скласти раціон для качки-несучки.