Тваринництво

Яка схема лікування гіподермозу ВРХ

Яка схема лікування гіподермозу ВРХ

Лікування гіподермозу великої рогатої худоби насамперед спрямовано на знищення в її організмі личинок великого підшкірного овода, які спричиняють хворобу. Для цього після закінчення льоту оводів вдаються до ранніх оброблень тварин, аби побороти личинок першої стадії в стані міграції по організму.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Раннє оброблення проводять інсектицидами системної дії. Щоб досягти 100%-го лікувального ефекту, худобу обробляють восени двічі з інтервалом 30 днів. Обробляють спину, поливаючи тонким струменем з обох боків хребта від холки до крижів.

Якщо ранні оброблення не робили або вони виявилися малоефективними, проводять пізні оброблення у весняно-літній період безпосередньо на уражені ділянки шкіри.

Якщо минулого року ступінь гіподермозної інвазії був високим (5% і вище), худобу обробляють поголовно поливанням, а за наявності норичевих капсул на деяких тваринах, лікують тільки уражених.

Щоб запобігти побічним явищам, рекомендується за два дні до оброблень вилучити з раціону концентровані та легкозброджувані корми. Після оброблення тварин методом зрошення їх потрібно утримувати на відкритому повітрі або в належно вентильованих приміщеннях. Протягом доби за ними спостерігають, і в разі появи ознак інтоксикації вводять підшкірно 1%-й розчин атропіну (1 мл на 100 кг маси тварини). За потреби введення атропіну повторюють через 1-2 години.

Забороняється обробляти інсектицидними препаратами хворих і виснажених тварин, а також корів за два тижні до отелення.

Молоко, отримане від оброблених корів, дві доби не можна використовувати для дитячого, дієтичного та лікувального харчування. Забій тварин на м’ясо дозволяється тільки через три тижні.

Раніше ми писали, як діагностують гіподермоз.