Тваринництво

Як птахогосподарству заощадити кошти на ветеринарній статті

Як птахогосподарству заощадити кошти на ветеринарній статті

Коли у ветеринарного лікаря є діалог і розуміння з власниками птахогосподарства, можна багато з чим експериментувати і при цьому заощадити хоча б на ветеринарних витратах.

У цьому переконана Ольга Щебентовська, лікарка ветеринарної медицини ТзОВ «Агропартнер ЮА», незалежна консультантка з птахівництва, директорка Наукового виробничо-консультаційного центру, пише журнал «Наше птахівництво».  

Водночас вона додала, що на годівлі не варто економити, бо у вирощуванні бройлера це – основне.

«Для мене особисто важлива комунікація з власниками птахогосподарств, яким іноді необхідно пояснювати, чому саме так ми зробили, чому не застосували або застосували той чи інший препарат і як це в результаті позначиться на птиці», – пояснила Ольга Щебентовська.

На її переконання, працювати за однією й тою самою схемою ветеринарних оброблень у птахівництві недоцільно. Лікарям ветеринарної медицини слід відмовитися від схемок і працювати на результат.

«Такі фрази, як: «Усі проводять основні вакцинації з наступними ревакцинаціями; усі застосовують у перші п’ять днів антибіотик; усі дають на випоювання до чи після вакцинацій комплекс вітамінних препаратів, підкислювачі в корм чи у воду і ми це робитимемо» вважаю нерозумними. Це – нелогічно, непрофесійно і сьогодні дорого», – наголосила спеціалістка.

Вона вже давно відмовилась у своїй практичній роботі від додаткових хіміотерапевтичних препаратів, оральних вітамінних добавок, пробіотиків і стимуляторів обміну речовин, підкислювачів, гепатопротекторів і сорбентів мікотоксинів.

«Результат отримуємо не гірший від інших, а іноді й кращий, за словами власників, – запевнила Ольга Щебентовська. – Втім, не готова давати жодних рекомендацій, оскільки кожен лікар знає своє господарство, має колосальний досвід і сам повинен вирішувати як працювати».

Як повідомлялося, для обговорення доступний проєкт наказу щодо форми та правил видачі ветеринарних рецептів.