Тваринництво

Як недогрів впливає на розвиток зародка в інкубаційному яйці

Недостатнє прогрівання інкубаційних яєць у будь-якому випадку затримує зростання та розвиток зародків. Проте залежно від ступеня недогріву (гіпотермії), його тривалості та віку зародків кінцевий результат може бути різним.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Так, якщо температура 20-21 °С підтримується з перших годин інкубації, то дроблення відбувається повільно, гаструляція та диференціювання зародкових листків відбуваються неправильно, патологічно. У такому випадку зародки гинуть на ранніх стадіях ембріогенезу за наявності значних вироджень. При цьому збільшуються розміри бластодиска, але закладання головного відростка та парахордальних органів не відбувається.

За температури 27-30 °С розвиток зародка може просунутися до пізніших стадій, але також закінчується його загибеллю.

За температури 29,5 °С і вище відбувається розвиток хорди, нервової пластинки, судинного поля, головної складки, але зі значною затримкою.

За температури 37,5 °С поява перших 20 пар сомітів триває близько 36 годин інкубації, за 35,5 °С – близько 50 годин, за 33,5°С – на 72-гу годину, а за 31,5 °С – лише за 5,5 діб.

За температури 29,5 °С на 5,5 доби диференціюється тільки 5 пар сомітів. При цьому зародки доживають до кінця інкубації лише за температури не нижче ніж 35,5 °С, а основна причина їхньої загибелі – неправильний розвиток серцево-судинної системи.

Нагадаємо, залежно від періоду інкубації, яйцям необхідна різна кількість тепла.

Як повідомлялося, розвиток зародків індиків контролюють у три підходи.