Тваринництво

Високоякісний кукурудзяний силос мінімізує вміст НДК у майбутніх кормах

Високоякісний кукурудзяний силос мінімізує вміст НДК у майбутніх кормах

Агропідприємство, яке має можливість придбати високоякісний кукурудзяний силос для годівлі ВРХ, мінімізує таким чином уміст у майбутніх кормах неперетравної нейтрально-детергентної клітковини (НДК) – головного чинника, що лімітує споживання сухої речовини.

Адже доведено – щойно корова з’їдає 2,3-2,5 кг неперетравної за 30 годин в рубці НДК із грубих кормів раціону, в неї виникає відчуття ситості і вона перестає споживати корм.

Про це в своїй колонці на Аgrotimes пише експерт із годівлі тварин Геннадій Бондаренко.

За поточних умов вартість ключових нутрієнтів з розрахунку на 1 тону силосу гарної якості складає $44/тонна. З урахуванням витрат на вирощування і заготівлю силосу (45 тонн/га) чиста вартість ключових нутрієнтів у заготовленому силосі гарної якості становитиме $26/тонна.

Отже, чиста вартість нутрієнтів силосу гарної якості, тобто індекс економічної цінності, становитиме $0,46/кг.

За добового споживання 10 кг сухої речовини силосу гарної якості в раціоні корови отримують 1,6 кг неперетравної НДК. За ключовими нутрієнтами це еквівалентно кількості концентратів (кукурудза, соняшниковий шрот, соєва оболонка) на суму $0,74 на корову на день.

Чим вищий індекс економічної цінності, тим вищою має бути ринкова вартість силосу, оскільки він дозволятиме годувати корів з меншими витратами концентратів, наголосив Геннадій Бондаренко.

Як повідомлялося, оброблення кукурудзяного силосу інокулянтом є гарною інвестицією.