Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Вперше ціни на молоко-сировину незмінні чотири місяці поспіль

Вітчизняна молочна галузь вперше за ринкового регулювання цін спостерігає найтриваліший боковий тренд руху цін на молоко-сировину, причому на максимальних рівнях, незважаючи на весняний сезон.

Про це повідомив аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць.

Недостатні обсяги сировини на ринку та її собівартість залишаються ключовими чинниками, які надають потужну підтримку цінам.

Спроби окремих переробників знизити ціни в односторонньому порядку не отримують відгуку від інших учасників ринку і не в змозі зрушити стійкий баланс цін. Як результат – стабільність цін спостерігається вже чотири місяці поспіль.

Середні ціни без ПДВ на молоко ґатунку екстра – 10,21 грн/кг; вищого – 9,81 грн/кг; першого – 9,26 грн/кг. Середньозважена ціна трьох ґатунків – 9,76 грн/кг.

Середньоринковий діапазон цін на середні та великі партії молока екстраґатунку по регіонах: північ, південь і центр – 9,8-10,5 грн/кг; схід – 9,75-10,5 грн/кг; захід – 9,7-10,45 грн/кг. Локально існують виключення у вигляді цін, що перевищують середньоринковий діапазон.

«Очікується, що на початку травня ринкова ситуація ще не зазнає відчутних змі, – зазначив Володимир Андрієць. – Передумови, що зможуть вплинути на ринок у короткій перспективі, – це погодні умови з підвищенням середньодобової температури до відповідних рівнів, що сприятиме появі додаткового молока. Хоча його дефіцит такий, що може не дозволити задовольнити попит переробників».

Як повідомлялося, прибутковість виробництва молока в березні зросла на 7,1%.

Журнали