Тваринництво

Прибутковість виробництва молока в березні зросла на 7,1%

У березні 2021 року Український молочний індекс (УМІ) підскочив на 7,1%. Водночас для цього місяця він був найнижчим за всю десятирічну історію підрахунків індексу.

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак.

«Головна причина зовсім не в цінах на молоко, а знову в цінах на концентровані корми, які врешті почали дешевшати», – пояснив він.

Так, кормовий мікс подешевшав на 6%, а молоко подорожчало на 1%.

За рівнем умовної прибутковості виробництва молока професійними господарствами І квартал цього року став найгіршим за останні шість сезонів, додав експерт. Зокрема, їхні прибутки були нижчими на 66%, як порівняти з аналогічним періодом 2020 року.

Андрій Ярмак також наголосив, що відтепер УМІ рахується по молоку ґатунку екстра. Історія УМІ також перерахована.

У квітні, як правило, ціни на молоко сезонно різко знижуються. З урахуванням позитивних кормових трендів, можна сподіватися на краще, зауважив він. До того ж ціни на молоко цього сезону нестандартно стабільні.

Ще один чинник – позитив на світовому ринку, який поки що зберігається. «Але Україна наразі не є експортером чи великим імпортером, тому вплив цього чинника не дуже суттєвий», – зазначив Андрій Ярмак.

Як повідомлялося, за два місяці виробництво молока професійними господарствами скоротилося на 0,9%.

Довідка

УМІ – це відношення ціни на сире молоко ґатунку екстра до вартості концентрованого кормового раціону в комерційних господарствах. Динаміка УМІ чітко показує зміни в прибутковості виробництва молока безвідносно інфляції та девальвації, бо ці чинники враховані в рівнянні через зміну цін кормів та молока. В залежності від змін у рівнях ефективності в окремих господарствах УМІ може зростати швидше або повільніше.