Тваринництво

Ветеринарні аспекти зміщення сичуга в корів

Ветеринарні аспекти зміщення сичуга в корів

Проблема зміщення сичуга стосується не лише тварин післяотельного періоду, а й усього стада високоудійних корів. Часто захворювання виникає внаслідок неправильно проведених маніпуляцій ветеринарним лікарем.

Про чинники виникнення зміщення сичуга, з погляду ветеринара, розповів лікар ветеринарної медицини ТДВ «Терезине» Ігор Іваниця, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Гіпотонія (атонія) шлунку. Зміщення сичуга може відбутися унаслідок кульгавості корови.

«Якими б ідеальними не були склад раціону й умови утримання, але якщо корова заходить у сухостій кульгавою, то вона не здатна споживати достатню кількість сухої речовини, наголосив Ігор Іваниця. – Навіть якщо вона дійде до кормового столу, надмірна больова реакція не даватиме їй нормально їсти.

Вплив кульгавості, зокрема, через виникнення гіпокальціємії.

Навіть збалансований раціон не завжди забезпечує достатній рівень кальцію, якщо тварина не споживає оптимальну кількість сухої речовини.

Гіпокальціємія, яка може затримати послід, наслідком чого є інтоксикація та метрит, що також спричинює гіпотонію (атонію) в новотільних корів.

Кетоз і кетоацидотичний стан.

Кетоз у новотільної корови можна легко побороти. А от кетоацидотичний стан лишається навіть після зміщення сичуга і безпосередньо впливає не лише на шлунок, а й на кінцівки, вим’я та органи репродукції, зауважив Ігор Іваниця. Тому після зміщення сичуга корова має тривалий період відновлення органів репродукції, схильна до появи фолікулярних кіст. Це призводить до постійної стадії збудження (охоти) і, як наслідок – гіперплазії маткового ендометрію, що ускладнює заплідненість і перебіг вагітності.

Стрес через перегрупування, надмірне статеве лібідо, больову реакцію на розчищення ратиць.