Тваринництво

У Польщі – найвищі темпи приросту виробництва молока в ЄС

У Польщі – найвищі темпи приросту виробництва молока в ЄС

Виробництво сирого молока у Польщі продовжує демонструвати позитивну динаміку. У вересні в країні на перероблення надійшло 1 млн тонн сировини. Загальний приріст за дев’ять місяців 2022 року становить майже 0,2 млн тонн (+2%), як порівняти з минулим роком.

Про це пише телеграм-канал UA-82.5.

Саме Польща цього року є локомотивом виробництва молока в ЄС, демонструючи найвищі темпи приросту. Це можна поясними декількома чинниками.

Динаміка закупівельної ціни сировини карколомна, але нічим не поступається загальному тренду в ЄС. Вартість молока на заводі в жовтні дорівнювала 2,53 злотих/л, що на 53% вище, ніж у жовтні 2021 року і на 72% вище, ніж у жовтні 2020 року. Це дорівнює 16,5 грн/кг (без ПДВ) (за базу 3,4% жир, 3% білок) – різниця з середньою ціною молока сільгосппідприємств в Україні відчутна.

Але перевага польських виробників, на відміну, наприклад, від західних сусідів – у доступі до українського дешевого зерна. Саме це робить економіку виробництва молока в Польщі привабливою і стимулює до нарощування темпів пропозиції сировини.

Додаткові обсяги сировини спрямовують на внутрішній ринок. Україна тут знову серед головних чинників. По-перше, через міграцію українців, які збільшили потребу в харчовому забезпеченні польського ринку. По-друге, через політику антиінфляційного щиту, яку запровадив уряд Польщі відразу після російської військової агресії в Україні.

Як повідомлялося, вітчизняним переробним підприємствам поки не можна відмовлятися від молока від населення.