Тваринництво

У період племінного використання курей і півнів краще годувати окремим комбікормом

У період племінного використання курей і півнів краще годувати окремим комбікормом

У період штучного осіменіння півнів слід утримувати окремо від курей в одно- або двоярусних кліткових батареях, у клітках, розрахованих на одного або двох півнів. При цьому на кожного півня має припадати не менш ніж 2 тис. см2 площі підлоги клітки та 20 см фронту годівлі й напування. За застосування ніпельних напувалок у кожній клітці їх має бути не менше двох.

Для попередження грудних намулів і дерматитів ніг у клітках доцільно встановити сідала з дерев’яних рейок перерізом 35×35 мм із заокругленими гранями.

Півнів можна також утримувати по дві-три голови у невеликих секціях розміром 700×700 мм або 700×1000 мм на підстилці. За утримання в секціях на підстилці у півнів теж має бути доступ до корму і води.

Найкращим варіантом буде встановлення кліток або секцій із півнями безпосередньо в пташнику, де утримуються кури – це зменшить час від взяття сперми до осіменіння.

Перед посадкою у клітки чи секції проводять бонітування півнів та оцінюють за якістю сперми, яка повинна відповідати вимогам ДСТУ 4777. Якщо самці не реагують на масаж або їхня сперма не відповідає вимогам стандарту, їх не використовують для штучного осіменіння.

За штучного осіменіння курей на 25 голів має припадати один півень.

У період племінного використання курей і півнів краще годувати окремим комбікормом згідно з чинними Рекомендаціями з нормування годівлі птиці або настановами з утримання батьківського стада кросу, що використовується.

Основна відмінність раціону курей від раціону півнів – менший уміст протеїну і кальцію в останньому і більший – цинку. Є також різниця за вмістом деяких вітамінів. Окрема годівля дає змогу уникнути набору зайвої ваги півнями та сприяє покращенню якості сперми.

Як повідомлялося, умови життя птиці в системі агролісоводства набагато кращі за звичайні.