Тваринництво

Племінні півники не повинні переїдати

За переведення птиці в ремонтну зону півників бажано запускати на кілька днів раніше за курочок: це дозволить їм адаптуватися та привчитися споживати корм зі своїх годівниць, пише журнал «Наше птахівництво».

У майбутньому курочок до цих годівниць бажано не допускати. Для цього краще відрегулювати висоту годівниць, щоб до них могли дістати тільки півники (мірою зростання птиці висоту слід регулювати).

Найліпше застосовувати однотипні годівниці для племінних півників і в період ремонтного молодняку, і в продуктивний період: так вони легше пристосуються до них у новому приміщенні.

Коли півники привчаться споживати корм зі своїх годівниць, вони не будуть підходити до годівниць курочок. Це допоможе легше контролювати живу вагу птиці.

Для півників установлюють круглі годівниці чи у вигляді жолобків. Для курочок ‒ годівниці зі спеціальною решіткою, що захищатиме корм від півників. Розмір осередку решітки ‒ 60 мм по вертикалі та 45 мм по горизонталі. Також захистити годівниці від півників можна планкою або трубою, що обертається (висота отвору ‒ 52-55 мм).

До 30-го тижня вирощування півників годують невеликими порціями, щотижня додаючи 3-5 г корму. У продуктивний період їм треба близько 380 ккал на голову.

Бажано послуговуватися спеціальними раціонами для племінних півників. Увесь час слід контролювати живу вагу півників, щоб вони не переїдали, бо все ж є вірогідність, що вони можуть споживати корм із годівниць курочок. Великі півники в майбутньому потребуватимуть більше енергії для підтримання своєї ваги, будуть менш активними, матимуть менші за розміром сіменники. Їм знадобиться більше часу для статевого дозрівання, а це негативно позначиться на запліднювальній здатності в майбутньому.

Тому якщо півники надто активно набирають вагу до 30-ти тижнів, бажано знизити на 5-10 г для них обсяг корму. У стадах, де перебувають півники, які набирали надмірну вагу до 30-ти тижнів, ‒ дуже низька продуктивність. Часто півники з надмірною вагою ‒ понад 5,5 кг ‒ не здатні закінчити спарювання.

Також у продуктивний період півники в жодному разі не повинні втрачати вагу, бо це погіршить якість сперми.