Тваринництво

Т-2 токсикоз спричиняє в курей зниження яйценосності

Т-2 токсикоз спричиняє в курей зниження яйценосності

Характер захворювання птиці на Т-2 токсикоз залежить від дози токсину, що потрапила в організм, ступеня чутливості окремої птиці та від стану її природної резистентності.

Захворювання може протікати в гострій, підгострій і хронічній формі. Незалежно від форми перебігу вираженими є ознаки порушення енергетичного обміну: гіподинамія, гіпотермія, тахікардія тощо.

Гострий перебіг Т-2 токсикозу характеризується зниженням споживання корму птицею або повною відмовою від нього, пригніченням, опусканням крил, витягуванням голови, малорухливістю та неприродними позами, синюшністю гребеня й сережок, зниженням живої маси, подекуди – коматозним станом.

У курей-несучок знижується яйценосність, зменшується маса яєць. У крові падає вміст гемоглобіну, еритроцитів, тромбоцитів, лейкоцитів. Часто хвороба закінчується загибеллю птиці протягом двох діб після клінічного прояву.

За підгострого перебігу Т-2 токсикозу клінічні прояви виражені менше. Птиця відмовляється від корму, пригнічена, малорухлива, жива маса знижується і, як наслідок, настає загибель.

Хронічний перебіг хвороби характеризується також пригніченням, зниженням апетиту та живої маси.

Тривалий перебіг токсикозу призводить до зниження резистентності курей і ускладнення захворювання інфекційними хворобами. У курей-несучок за незначного надходження токсину відмічають зниження несучості до 15% без вираженої симптоматики токсикозу, апетит не втрачається.

За зростання дози токсину несучість знижується в середньому на 50% на тлі зменшення вагових показників яєць і стоншення їхньої шкаралупи.

Доза токсину понад 1 мг/кг протягом 2-3 діб спричиняє появу некротичного стоматиту. Аналогічні зміни відбуваються і в стравоході.

Дорослі кури та курчата стійкіші до Т-2 токсикозу, ніж інші види продуктивної птиці.

У водоплавної птиці реєструють загибель від 10% до 90%, на слизовій оболонці ротової порожнини, язика, в кутиках дзьоба, на слизовій гортані – вогнища некрозу, які важко відділяються від тканин.

В індиків різних вікових груп – некротичні ураження слизової оболонки ротової порожнини, язика та шкіри голови. Слизова оболонка ротової порожнини суха і до неї прилипає корм. Вираженою ознакою є слабкість м’язів.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!