Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Протеїновий соняшниковий концентрат у раціонах замість соєвих продуктів не позначається на м’ясних якостях свиней

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Протеїновий соняшниковий концентрат у раціонах замість соєвих продуктів не позначається на м’ясних якостях свиней

Соняшниковий білковий концентрат є цінною протеїновою добавкою у виробництві кормів для свиней. У його складі – до 45% сирого протеїну, більша концентрація білка проти соєвого шроту, амінокислоти, зокрема метіонін, який сприяє росту й розвитку тварин.

До того ж соняшниковий концентрат не містить ГМО та речовин, які негативно впливають на засвоєння інших нутрієнтів. Тому перетравність продукту досягає 90,6%.

Застосування соняшникового білкового концентрату для заміни соєвих продуктів у раціонах для дорощування та відгодівлі свиней відбивається скороченням періоду відгодівлі. Про це свідчать результати досліджень Інституту тваринництва НААН України, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Зокрема, за введення 7% соняшникового концентрату (р<0,001) період скорочується на 2,41 дня; 14% (р<0,01) – 1,75 дня; за повної заміни соєвих продуктів під час відгодівлі (р<0,01) – за введення на рівні – 1,17 дня.

Під час досліджень спостерігалося скорочення витрат корму на відгодівлі за заміни соєвих продуктів у складі раціонів для дорощування та відгодівлі на соняшниковий концентрат на 0,08 корм. од. на 1 кг приросту – за введення на рівні 7% (р<0,001); 0,04 корм. од – за введення на рівні 14% (р<0,01) та 0,06 корм. од. – за повної заміни соєвих продуктів (р<0,01).

Часткова та повна заміна соєвих продуктів у раціонах для дорощування та відгодівлі на протеїновий соняшниковий концентрат значною мірою не відбивається на забійних і м’ясних якостях свиней, а також на відсотку тварин, що вибувають під час дорощування та відгодівлі.

Як повідомлялося, жовчні кислоти покращують засвоєння корму свинями.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!