Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Протеїновий соняшниковий концентрат у раціонах замість соєвих продуктів не позначається на м’ясних якостях свиней

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Протеїновий соняшниковий концентрат у раціонах замість соєвих продуктів не позначається на м’ясних якостях свиней

Соняшниковий білковий концентрат є цінною протеїновою добавкою у виробництві кормів для свиней. У його складі – до 45% сирого протеїну, більша концентрація білка проти соєвого шроту, амінокислоти, зокрема метіонін, який сприяє росту й розвитку тварин.

До того ж соняшниковий концентрат не містить ГМО та речовин, які негативно впливають на засвоєння інших нутрієнтів. Тому перетравність продукту досягає 90,6%.

Застосування соняшникового білкового концентрату для заміни соєвих продуктів у раціонах для дорощування та відгодівлі свиней відбивається скороченням періоду відгодівлі. Про це свідчать результати досліджень Інституту тваринництва НААН України, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Зокрема, за введення 7% соняшникового концентрату (р<0,001) період скорочується на 2,41 дня; 14% (р<0,01) – 1,75 дня; за повної заміни соєвих продуктів під час відгодівлі (р<0,01) – за введення на рівні – 1,17 дня.

Під час досліджень спостерігалося скорочення витрат корму на відгодівлі за заміни соєвих продуктів у складі раціонів для дорощування та відгодівлі на соняшниковий концентрат на 0,08 корм. од. на 1 кг приросту – за введення на рівні 7% (р<0,001); 0,04 корм. од – за введення на рівні 14% (р<0,01) та 0,06 корм. од. – за повної заміни соєвих продуктів (р<0,01).

Часткова та повна заміна соєвих продуктів у раціонах для дорощування та відгодівлі на протеїновий соняшниковий концентрат значною мірою не відбивається на забійних і м’ясних якостях свиней, а також на відсотку тварин, що вибувають під час дорощування та відгодівлі.

Як повідомлялося, жовчні кислоти покращують засвоєння корму свинями.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: