Тваринництво

Поросята ростуть як на дріжджах, споживаючи пребіотики й пробіотики

Споживання поросятами пробіотиків і пребіотиків підвищує їхній апетит і вагу, зменшує ризики хвороб, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Так, на базі фермерського господарства «Пляхівське» (Вінницька область) провели виробничу перевірку ефективності додавання до раціонів відгодівельних поросят пробіотичної кормової добавки на основі живих дріжджів роду Saccharomyces cerevisiae та пребіотичної кормової добавки на основі дріжджової культури роду Saccharomyces cerevisiae.

Протягом 30 днів дослідній групі з 20 поросят породної групи РІС вагою по 36 кг згодовували сухий корм із додаванням зазначених добавок відповідно нормою 300 г і 250 г на тонну готового комбікорму в складі 5%-го преміксу. Тваринам забезпечили вільний доступ до води.

У результаті за час проведення досліджень середньодобові прирости поросят становили 823 г, а конверсія корму – 2,15 кг на 1 кг приросту. Поросята були абсолютно здорові, без випадків діареї.

Аналіз економічної ефективності досліду довів високий рівень рентабельності застосування кормових добавок – 41,3%.

Також була проведена виробнича перевірка ефективності пробіотичної кормової добавки на основі живих дріжджів роду Saccharomyces cerevisiae та пребіотичної кормової добавки на основі дріжджової культури роду Saccharomyces cerevisiae в раціонах свиней на фінальній стадії відгодівлі. Групі свиней породної групи РІС вагою 70,45 кг протягом 32 днів додавали в корм відповідно 300 г і 250 г зазначених добавок на тонну готового комбікорму в складі 5%-го преміксу.

У результаті за час досліду отримали середньодобові прирости 1092 г, при цьому конверсія корму становила 2,22 кг на 1 кг приросту. І знову не зафіксовано ніяких проявів хвороби свиней. Згідно з результатами аналізу економічної ефективності експерименту, рівень рентабельності становив 83,3%.