Тваринництво

Дріжджові пробіотики лікують розлади травлення у тварин після тривалого застосування антибіотиків

Дріжджові пробіотики лікують розлади травлення у тварин після тривалого застосування антибіотиків

Основою активних кормових дріжджів є живі дріжджі роду Saccharomyces cerevisiae в концентрації ≥1,5×10 10КУО/г у дріжджовій оболонці, яка утворена з інактивованих клітин дріжджів.

Потрапляючи разом із кормом в організм тварини, найбільшу активність вони проявляють у товстому кишківнику, пише журнал The Ukrainian Farmer.

За результатами досліджень, живі дріжджі покращують структуру ворсинок кишкового епітелію, а також стимулюють активність мембранних дисахаридів (сахарози, лактози та мальтози).

Окрім того, дріжджі на основі Saccharomyces cerevisiae можуть перехоплювати шкідливі мікроорганізми, утворювати з ними комплекси та виводити з організму тварин. Тобто вони діють за принципом конкурентного прикріплення. Це забезпечує захист від шкідливих мікроорганізмів і зменшує колонізацію кишківника багатьма небезпечними патогенами.

Дріжджові пробіотики, як свідчать результати досліджень, суттєво сповільнюють розмноження патогенних й умовно патогенних мікроорганізмів. Це дає змогу застосовувати такі препарати для лікування важких форм розладів травлення через тривале застосування антибіотиків.

Як повідомлялося, живі дріжджі нормалізують pH середовища рубця корів.