Тваринництво

Поросят важливо забезпечувати залізом збалансовано

І дефіцит, і надлишок заліза негативно позначаються на продуктивності поросят, пошкоджують цілісність кишківника, спричиняють запалення в організмі.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Так, дефіцит заліза в організмі поросяти проявляється поганим ростом, зниженим апетитом, блідістю рила, вух і слизової оболонки, грубим волосяним покривом.

Уплив заліза на організм тварини можна порівняти з двосічним мечем: без нього неможливо, з ним важко. Залізо – незамінний нутрієнт для мікрофлори, особливо товстого кишківника. Воно бере участь у синтезі гемоглобіну та забезпечує його здатність транспортувати кисень. Як антиоксидант залізо здатне нейтралізувати негативну дію вільних радикалів.

Поросята народжуються з 50 мг запасами заліза. У день на 1 кг маси тіла порося має використовувати 21 мг заліза, але молоко свиноматки дуже бідне на цей мікроелемент. На 3-5-й день брак заліза профілактують шляхом підшкірної ін’єкції. Але вона працюватиме до 20-го дня. А порося треба забезпечити залізом до 40-го дня. Треба зважати, що до 42-денного віку поросята не здатні засвоювати неорганічні форми заліза.

Важливо дотримуватися балансу в забезпеченні організму поросяти залізом. Бо цей мікроелемент – ще й антагоніст кальцію, міді, марганцю й вітаміну Е, прооксидант. Також залізо сприяє росту бактерій.

Як повідомлялося, для відлучених поросят важлива форма додаткового заліза у раціоні.