Тваринництво

Попередні охолоджувачі молока заощаджують електроенергію на фермі

Із попереднім охолодженням молока можна скоротити споживання електроенергії в молочному блоці приблизно на 20-40% ‒ залежно від температури холодної води на вході. При цьому зменшується час охолодження молока, подовжується строк експлуатації компресорів.

Про це розповів Мирон Пундор, координатор проєктів молочної галузі, які реалізують в Україні за підтримання уряду Нідерландів, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Попередні охолоджувачі молока доволі часто ототожнюють із чіллерами, де молоко охолоджують за допомоги електроенергії. Втім, молоко можна охолодити з температури 36° до 20°, застосовуючи холодну воду зі свердловини, зазначив він.

«Так, за потоку молока 2,5 тис. л/год середній теплообмінник зніматиме 38 кВт тепла з молока, ‒ наголосив Мирон Пундор. ‒ Якщо перевести на тонну молока, то це 15,2 кВт тепла (або 5,6 кВт/тонна, як перевести в електроенергію за використання класичних компресорів на молокоохолоджувачах)».

Отже, на 20 тоннах молока на день економія електроенергії на охолодженні становитиме 112 кВт на день, або 40 тис. кВт на рік. У масштабах України в розрахунку на 2 млн тонн молока, що виробляють на молочних фермах, економія електроенергії становитиме 11,2 млн кВт на рік, підкреслив експерт.

Як повідомлялося, енергоефективні модернізації на молочній фермі окупляться за 3-5 років.