Тваринництво

Племінну роботу у свинарстві можна зробити об’єктивною

Племінну роботу у свинарстві можна зробити об’єктивною

Свиногосподарство, яке має доступ до генетичної інформації про своє поголів’я у данській базі даних, зможе вести племінну роботу об’єктивно.

Про це в своїй колонці на Аgrotimes пише директор з продажів та розвитку бізнесу Breeders of Denmark A/S Ірина Василевич.

Реєстрація в базі даних дозволить господарству отримати інформацію про родинні зв’язки кожної тварини зі свого поголів’я – від прародичів до наступних поколінь, достовірний аналіз інбридингу, здійснений програмним забезпеченням, що в рази точніший від арифметичного, зазначає вона.

Уся інформація з племінних нуклеусів збирається, обробляється та відображається в базі даних KERMIT: дані про ДНК тварин та всі їхні виробничі показники, які завдяки геномній селекції перетворюються на геномні селекційні значення.

За традиційного способу ведення племінної роботи свиней оцінюють візуально за показниками вгодованості, постановки ніг, фізичної та фізіологічної зрілості, а також добирають пару, уникаючи близькоспоріднених зв’язків між тваринами, опираючись на арифметичний спосіб аналізу інбридингу. Та жоден, навіть видатний технолог, не зможе оцінити генетичну цінність свинки, зокрема данської генетики, підкреслює Ірина Василевич

«Одне з господарств на 1 тис. свиноматок вело племінну роботу за традиційною схемою протягом останніх 10 років. Регулярно завозило нових кнурців, виробляло племінне поголів’я або племінних свинок, залучаючи при цьому, як з’ясувалося, лише 50% генетичного потенціалу, – наводить приклад Ірина Василевич. –  І через це за 5 років втратило близько 66 тис. євро, оскільки не бачило закладений у генах свиней потенціал. А за 10 років, між іншим, втрати сягнули близько 329 тис. євро…»

Щоб зареєструватися у базі, треба мати свинопоголів’я з данськими генами та електронні бирки у тварин, уточнює вона.

Як повідомлялося, єдина умова роботи з данською генетикою свиней – кваліфікований персонал.