Тваринництво

Основні правила успішної вакцинації птиці з питною водою

Основні правила успішної вакцинації птиці з питною водою

Правильні заходи біозахисту є першою лінією оборони на птахофабриці, але не гарантією здорового поголівя. За слабкої біобезпеки однієї вакцинації недостатньо. Якщо хвороботворні організми переповнюють птицю, навіть бездоганна вакцинація в кінцевому підсумку виявиться невдалою, пише Poultry World.

6 основних порад для правильної вакцинації птиці випоюванням

1. Дозуйте точно, не використовуйте половину або чверть дози. Дуже маленьку або велику птицю напувайте окремо.

2. Протягом 24 годин до вакцинації не давайте птиці підкислювачі, антибіотики, перекис або вітаміни – тільки чисту питну воду. Якщо використовуєте дозувальний насос, ретельно промийте його чистою водою.

3. Примусьте курчат пити за дві годин до вакцинації. Це легко зробити, піднімаючи поїлки.

4. Приготуйте розчин вакцини відповідно до інструкції. Додайте необхідну кількість знежиреного молока або протектора для вакцини. Добре перемішайте. Потім додайте розчин вакцини в питну воду і знову добре перемішайте.

5. Відкрийте водопровідні труби в задній частині пташника, поки не з’явиться розчин вакцини (барвник). Інакше птиці в задній частині дістанеться мало вакцини або вона не отримає її взагалі. Потім опустіть лінію напування на рівень курчат.

6. Під час вакцинації регулярно ходіть по пташнику, щоб спонукати пити всю птицю. Зверніть особливу увагу на ті ділянки пташника, де птиця нахиляється вниз, щоб клювати, а слабка птиця, як правило, сидить.

Нагадаємо, оптимальний час для вакцинації птиці методом випоювання – 1,5-2,5 години.

Як повідомлялося, птиці не треба подавати води більше, ніж вона може спожити.