Тваринництво

Найоптимальнішою культурою для заготівлі злакового силосу є жито

Найоптимальнішою культурою для заготівлі злакового силосу є жито

Найбільш суттєвою перевагою житнього силосу є висока перетравність нейтрально детергентної клітковини і його повноцінність. Так, уміст сирого протеїну становить в межах 17-18%, а чиста енергія лактації – дуже часто понад 7,3 МДж.

Для жита, як і для багаторічних бобових трав, характерна зміна вмісту якісних показників відповідно до періоду скошування.

Основу врожайності кормових трав становить кількість продуктивних пагонів і їхня висота. Гібридне жито росте особливо інтенсивно перед виходом прапорцевого листка – по 3-5 см на добу, а іноді й 8-10 см.

Жоден зерновий сорт чи гібрид не може зрівнятися за ефективністю використання в посівах жита на силос. Основними цінностями силосних гібридів є висока врожайність і низький вміст лігніну, що забезпечує оптимальну перетравність силосу.

Головною перевагою для формування високої врожайності житнього силосу є максимальна кількість пагонів на 1 м². Гібридне жито має високий коефіцієнт кущення: з однієї насінини формується кущ, який має понад 10 продуктивних пагонів, а доволі часто – і більше 20.

Гібридне жито має генетичний потенціал урожайності, який у 2-2,5 раза перевищує потенціал сортового жита. Висіваючи насіння гібридного жита в оптимальні терміни з дотриманням глибини сівби, отримують 200 рослин/м², тобто до 2 тис. пагонів/м².

З посівів сортового жита можна отримати 500-600 рослин/м², або лише до 1 тис. пагонів/м².

При цьому дотримання технології вирощування силосного жита є вирішальним чинником його високої врожайності.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!