Тваринництво

На що звертати увагу при виборі вакцини проти хвороби Ньюкасла

Для блокування хвороби Ньюкасла на первинному етапі важливо врахувати кількість вірусу у дозі вакцини. На поверхні слизової дихальних шляхів птиці повинна бути максимальна кількість вакцинного штаму, пише журнал «Наше птахівництво».

Саме тому за несприятливої епізоотичної ситуації щодо вірусу хвороби Ньюкасла необхідно здійснювати вакцинацію методом закапування в око або великокраплинного розпилення. Це забезпечить безпосереднє потрапляння вакцинного штаму в респіраторний тракт птиці.

Важливим показником під час вибору вакцини є також тропізм вірусу, оскільки є вакцинні штами вірусу хвороби Ньюкасла, що розмножуються переважно в шлунково-кишковому тракті (наприклад, штам PHY.LMV.42).

Крім того, доцільно звертати увагу на реактогенність: краще вибирати менш реактогенні, але імуногенні вакцини. Одним із показників реактогенності вакцини є індекс інтрацеребральної патогенності, який для деяких клонованих штамів Ла Сота становить 0,15 (Клон 79) одиниць – меншим, ніж у Хічнера, однак із високим рівнем імуногенності, що знижує ймовірність появи поствакцинальних реакцій.

Як повідомлялося, на вірус хвороби Ньюкасла 7-го генотипу діє щільна імунізація живими вакцинами.