Тваринництво

На Кіровоградщині понад 2,7 тис. поголів’я ВРХ дослідили на лейкоз

На Кіровоградщині понад 2,7 тис. поголів’я ВРХ дослідили на лейкоз

З початку поточного року спеціалісти державних лікарень ветеринарної медицини Кропивницького району дослідили на лейкоз 2 761 голову великої рогатої худоби (ВРХ). За результатами проведених досліджень, а саме: імуноферментного аналізу (ІФА), у господарствах різних форм власності жодного випадку захворювання на лейкоз ВРХ не виявлено.

Про це повідомляють у Держпродспоживслужбі.

У службі попереджають, що реалізовувати молоко та молочну продукцію домашнього виробництва дозволено лише на підставі супровідних ветеринарних документів та висновку ветеринарно-санітарної експертизи державної лабораторії на агропродовольчому ринку. При цьому торгівля продукцією, що походить від хворої на лейкоз чи інші хвороби ВРХ, суворо забороняється через ризик поширення захворювань, що є спільними для людей і тварин.

Довідково. Лейкоз великої рогатої худоби – це інфекційна, хронічна хвороба пухлинної природи, яка характеризується злоякісним розмноженням клітин кровотворних органів, що зумовлює утворення злоякісних пухлин. Хвороба перебігає частіше безсимптомно, а при наявності ознак розвитку патологічного процесу проявляється злоякісними змінами крові (лімфоцитозом) та утворенням пухлин у кровотворних та інших органах і тканинах.

Нагадаємо, торік в Україні було збережено епізоотичне благополуччя