Тваринництво

За 2 роки вінницьке підприємство значно поліпшило здоров'я ВРХ

За 2 роки вінницьке підприємство значно поліпшило здоров'я ВРХ

Агропромислове виробниче підприємство «Візит» (Вінницька область) ще два роки тому потерпало від комплексу хвороб великої рогатої худоби. З новою програмою вакцинації стада ситуація кардинально поліпшилася, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Одним із ключових партнерів господарство обрало українського виробника ветпрепаратів «БіоТестЛаб.

Щоб розв’язати проблему неонатальної діареї телят і респіраторних хвороб, змінили програму вакцинації корів і телят. Спочатку вакцини тестували на невеликих групах корів, і тільки після підтвердженого позитивного результату почали масово застосовувати.

Один із результатів дворічної програми вакцинації стада – значне скорочення випадків застосовування антибіотиків. Нині здебільшого антибактеріального лікування потребують корови від ендометриту або ж телята у разі хвороб органів дихання. Допомагає комбінований засіб, який не потребує періоду каренції.

Для підтримки тварин в особливі періоди розвитку, для стимулювання клітинного й гуморального імунітету в господарстві застосовують комплекс біологічно активних речовин, імуностимулятор.

Водночас вакцинація – головний, але не єдиний компонент у забезпеченні високого імунобіологічного статусу поголів’я ВРХ. Значну роль відіграють ефективний менеджмент, відпрацьована до дрібниць система біобезпеки, якісна годівля, належні умови утримання.